Dokonalý design a léta modernizovaná technologie

Čím dál častěji střechy tuzemských novostaveb zdobí pravé pálené tašky. Není ostatně divu - keramická krytina dokáže elegantně spojit neotřelý moderní design se zavedenými principy, které poctiví čeští řemeslníci využívají už odnepaměti. Žádný jiný materiál nemůže nabídnout takovou spolehlivost, dlouhou životnost a trvalou krásu jako pravá česká hlína.

TIP: nechte si ZDARMA spočítat střešní krytinu přímo výrobcem ZDE.

Renomovaný výrobce jako záruka 100% dodávky

Když se plánuje jakákoli stavba, investoři doufají v její hladký průběh. Ten ovlivňuje v první řadě samotný výrobce či dodavatel, který je zodpovědný za kompletní dodávku materiálu. Ne jinak je tomu i v oblasti realizace střech, kde zázemí předního výrobce, kvalitní servis a především tuzemská výroba představuje ve srovnání se zahraničními dodavateli maximální jistotu, že stavba střechy proběhne v plánovaných termínech bez zbytečných prodlev a navýšení nákladů.

 Zdroj: Tondach
Tmavé odstíny střech jsou stále oblíbenější. Na obrázku střešní krytina Románská 12 v povrchové úpravě černá glazura.

Široký sortiment je základem pro výběr ideální krytiny

Pro umocnění moderní architektury a dojmu stále nové střechy jsou ideální volbou tašky typu Stodo 12 nebo Figaro 11 ve vysokém lesku – tedy v glazuře Amadeus. Obdobnou službu prokážou ale i tašky engobované, které se v současnosti těší největší oblibě pro své funkční vlastnosti a barevnou variabilitu. V obou případech povrchových úprav glazura či engoba vzniká jejich unikátní hladký design už při výrobě, při nástřiku směsí barevných jílů a oxidů železa na tašku po jejím vyražení z formy a vysušení. Povrchové úpravy jsou v rámci typu tašky k dispozici hned v několika odstínech. Čeští zákazníci však v poslední době pro své nové domy vybírají hlavně tmavší odstíny, díky kterým je střecha už zdálky výrazná a působí luxusně.

Zdroj: Tondach
Hudební nástroje vyrobené ze střešních tašek a produktů Tondach: keramobasa, keramoviola, keramohousle.

Pálené tašky hrají u Keramorchestru první housle

Že má pálená krytina Tondach všestranné využití a nabízí prostor pro inovaci dokazují nejen rekonstrukce a moderní novostavby po celé republice, ale i kapela Keramorchestr. Její hudební nástroje, které jsou vyrobené z keramických tašek, už nyní figurují i v české knize rekordů jako naprostý unikát na hudební scéně. Petr Pavlinec, konstruktér a vedoucí kapely, nápad na jejich zpracování dostal poté, co uslyšel krásný zvonivý zvuk kvalitních tašek při akustické zkoušce přímo ve výrobním závodě v Hranicích.

Nekonečný přísun novinek a doplňků pro vaši střechu

TONDACH se snaží své produkty neustále zlepšovat a inovovat, ať už se jedná o novinky designového charakteru nebo vylepšení funkčnosti střešního pláště. Mezi poslední novinky patří doplňková taška posuvná větrací pro připojení hřeben, která zajistí ještě účinnější odvětrání. Díky jednodušší pokládce navíc ušetří čas i náklady.

Více o střešní krytině Tondach zde.