Unikátní projekt vdechl nový život a vitalitu dřívější školní restauraci Luna. Jádrem projektu se stal dlouhodobý vztah školy s renomovanou společnosti EASYFOOD Service, který školní restauraci přinesl nejen masivní investici v podobě rekonstrukce střediska, ale též intenzivní odbornou podporu praktického vyučování žáků, kteří se svými učiteli v restaurantu La Hospoda působí. Projekt byl podpořen i prémiovou značkou Pilsner Urquell dodáním nejnovější výčepní technologie a založením značkového regionálního školícího střediska.

Foto/Ondřej Kalmán


Výsledkem je restaurant s designově a technologicky jedinečným prostředím založený na moderní a náročné gastronomii šéfkuchaře Jana Krajče a činnosti střediska praktického vyučování školy.
Projekt tak vytvořil jedinečný příklad propojení soukromého a veřejného sektoru, kde jedním ze základních cílů konceptu je zvyšování kvality odborného vzdělávání v oborech tolik potřebných pro Karlovarský kraj.
Karlovarská Střední škola stravování a služeb se tak může prezentovat vzdělávacím projektem definujícím novou dimenzi organizace odborného vzdělávání.
Již počáteční období existence a provozu restaurantu La Hospoda přineslo pozitivní ohlasy nejen ze strany návštěvnické a odborné veřejnosti, ale především od žáků školy. Žáci oceňují výjimečnost podmínek, ve kterých praktikují, profesionální odborný mentoring, kvalitu používaných surovin i gastronomických postupů. A právě takový přístup je nejlepší motivací žáků k rozvoji odborných kompetencí a k vytváření pozitivního vztahu a lásky ke gastronomii.

„Učte se s námi chutě s chutí“

Nabízíme vzdělávání v oborech Gastronomie a hotelnictví, Kuchař, Číšník, Číšník - barman, barista a Cukrář. 

Foto/Ondřej Kalmán

Žák školy se stal juniorským mistrem Evropy v oboru Kadeřník

Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary dosáhla zcela jedinečného vítězství v prestižní kadeřnické soutěži Koruna kreativity 2019, která je současně otevřeným mistrovstvím Evropy. Žák 3. ročníku oboru Kadeřník Cao Tan Hoang postoupil z regionálního kola a zvítězil ve finále v těžké konkurenci kategorie Pánský střih a styling. Kromě toho byl tento talentovaný a pracovitý žák vyhlášen absolutním vítězem celé soutěže. Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary tak prokázala, že dokáže kraj a město skvěle reprezentovat nejen tradičně v gastronomii, ale i v dalším oboru, kterému se věnuje teprve třetím rokem. Pro obor Kadeřník škola nově vybudovala atraktivní zázemí v podobě dobře vybaveného a esteticky ztvárněného školního kadeřnického salonu a odborné učebny.

Přijďte s námi bojovat o další titul mistra Evropy“

Nabízíme vzdělávání v oboru Kadeřník.

 

RNDr. Jiří Neumann, ředitel školy