Které konkrétní obory společnost Bode-Panzer podpoří stipendiem?
Vzhledem k tomu, že u renomovaného výrobce trezorů se sídlem v Rajhradu najdou uplatnění především absolventi strojírenských oborů, bude od září 2017 poskytovat stipendium studentům těchto oborů:
23–44-L/01 Mechanik strojů a zařízení – zaměření na programování a servis CNC,
23–45-L/01 Mechanik seřizovač,
23-51-H/01 Strojní mechanik (zámečník).
Společnost Bode-Panzer začala spolupracovat se Střední školou stavebních řemesel Brno – Bosonohy a těší se, že se s jejími studenty potká již letos na praxi ve své firmě. Zájemci o stipendium ale mohou být z jakékoli jiné střední školy, kde se uvedené obory studují.


Které podmínky musí zájemce o stipendium splňovat?
Společnost Bode-Panzer chce získat šikovné studenty se zájmem obor. Předpokladem pro získání stipendia je dobrý studijní prospěch, docházka bez neomluvených absencí, jak ve škole na teoretickém vyučování, tak i na praxích přímo ve firmě Bode-Panzer v Rajhradu.
Jaká je výše stipendia a po jak dlouhou dobu jej žák pobírá?
Stipendium náleží studentům po celou dobu studia, pokud plní podmínky, tedy mají studijní prospěch do průměru 2,6 a nemají neomluvené absence. Za celou dobu tříletého studia mohou stipendisté získat až 45 tisíc korun, studenti maturitních oborů až 65 tisíc korun. Do stipendijního programu se lze přihlásit v kterémkoliv ročníku studia.


Jakým způsobem a kde se může student některého z výše zmíněných oborů o stipendium společnosti Bode-Panzer přihlásit?
Stačí, aby uchazeč o stipendium na adresu prace@bodepanzer.cz poslal mail se zprávou „Mám zájem o stipendium" s kontaktem na sebe, společnost Bode-Panzer se zájemci ozve, podá podrobné informace a umožní zájemci osobní setkání a prohlídku výroby ve firmě. Více informací lze též získat na telefonním čísle 547 423 494.


V případě, že stipendista úspěšně ukončí studium na škole a nastoupí do firmy Bode-Panzer coby zaměstnanec, jaké výhody či benefity mu tato společnost nabízí?
Po ukončení svého studia má stipendista stoprocentní záruku, že získá práci ve svém oboru ve firmě Bode-Panzer. Jde o zaměstnání ve velmi stabilní a úspěšné firmě s dlouholetou tradicí. Svým zaměstnancům společnost umožňuje profesní rozvoj, možnost rozšíření kvalifikace a zkrácenou základní pracovní dobu na 7,5 hodiny. Samozřejmostí jsou dobré platové podmínky a vyplácení řady bonusů k základní mzdě.