Štěpán Vondrášek působící ve studiu JN interiér se návrhům interiérových prostor věnuje již 16 let.

„Preferuji jednoduchý minimalistický styl, kde jsou na prvním místě funkčnost a praktičnost. Vnímání barev je individuální a každý by měl vybírat podle toho, co se mu líbí. Ne na základě trendů. Klient je ten, kdo bude následně nábytek používat, a musí se v něm cítit přinejmenším dobře.“

Když kuchyně, tak na míru!

S klientem vždy začínáme zhodnocením prostoru, který je pro kuchyni k dispozici. Rozhodující je typ bytu či domu a případně v jaké fázi stavby se klient aktuálně nachází. Vždy mějte na paměti, že řešení dispozice kuchyně již ve fázi stavby či před rekonstrukcí, ušetří peníze na další dodatečné práce spojné s přípravou vlastních instalací. Při řešení rozmístění nábytku je nutné brát v úvahu budoucí ergonomii prostoru. Chceme šetřit zbytečné kroky, nejčastěji používané věci tedy musí být v komfortní zóně. Myslete dopředu, s přibývajícím věkem se mohou stát některá místa hůře dostupná. Nechte si poradit odborníkem. Ptejte se a konzultujte.

Barvy a materiály– trendy nejsou věčné

Kuchyně obvykle slouží deset až dvacet let. Barvy jsou individuální, proto volte takovou, která se líbí především Vám, anebo tu, na které se shodnete se svým partnerem. Trendy se neustále mění a barvy se vracejí, tak jako v módě. Naslouchejte sobě, protože Vy budete v nové kuchyni bydlet.  Je lepší si třeba výběr zúžit na tři barvy a mezi nimi se ve finální fázi rozhodnout. Materiál musí odpovídat vašemu životnímu stylu. Vaříte denně? Zvolte odolnější lamino, které umožní i případné budoucí opravy. Preferujete donášku a kuchyně slouží více jako společenská místnost? Pak je vhodná luxusnější varianta, tedy přírodní dýha nebo lak.

Zdroj: Asset Media

Jednotný design všech pohledových ploch a stejný použitý materiál s navazující kresbou dřeva tvoří na pohled vždy velmi příjemný celek.

Cena kuchyně: je kde šetřit?

„Finální částka je složena z několika částí, které je možné ovlivnit. Vždy respektujeme možnosti klienta a společně hledáme cenově přijatelnou variantu řešení.“

Rozdíly v cenách kuchyňského nábytku jsou podle použitého materiálu a kování funkčních částí. Dbáme na použití kvalitních značek, tak aby nábytek dlouho bezvadně fungoval. Některé značky kování poskytují doživotní záruku, tedy kování přežije životnost nábytku. U pracovní desky je na výběr mnoho materiálů s různými vlastnostmi a cenou. Dnes již dávno není na trhu jen dřevotřísková klasika s tvrzeným povrchem. Můžeme vybírat z materiálů jako jsou masivní dřevo, přírodní, technický nebo umělý kámen, kalené sklo nebo keramika. Zde je diskuze s klientem velmi důležitá – je nutné zhodnotit vaše potřeby a účely, kterým bude pracovní deska sloužit. Důležitý podíl na ceně kuchyně mají spotřebiče. Jejich cena tvoří obvykle zhruba jednu třetinu až polovinu celé kuchyně. Značky spotřebičů se v jedné kuchyni moc nekombinují. Nejvíce podceňovanou složkou je vybavení. Například vnitřní pořadače a rozdělovníky pomohou funkčnosti kuchyně jako celku.

Vybráno, zaměřeno. Co dál?

Pomyslné lámání chleba, tedy to, co zákazník nevidí. V JN interiér je zakázka po celou dobu pod kontrolou interního technika, a to i v případě, že je osloven subdodavatel. Celá projektová dokumentace je rozebrána doslova na šroubky a odeslána do výroby. K naší práci patří i servis.  Pokud někomu vyrobíme kuchyni, je to v JN interiér závazek na dlouhá léta. Když se pak odře dvířko nebo rozbije kování, my i po letech víme o vaší zakázce stále vše.

Zdroj: Asset Media

Měříme na milimetry, prostor je zcela vyplněný nábytkem. Nejsme limitování standardizací rozměrů.

Čas jsou také peníze!

V JN interiér víme, že jsme všichni zaměstnaní. Od první chvíle se snažíme přizpůsobit my vám. Plánovací informační sytém, který jsme vyvinuli pro naše potřeby, umožní již na začátku nastavit dopředu všechny termíny. Intranetový plánovací kalendář umožní optimálně naplnit výrobní kapacity podle různých parametrů vzhledem k materiálu s nejdelší dodací lhůtou.  Po přijetí zakázky jsou všechny díly včetně spotřebičů, objednány tak, aby v den montáže byly připraveny. 

Zdroj: Asset Media

Kuchyně je místo, ve kterém trávíme spoustu času. Klient se zde musí cítit příjemně.

Díky vlastní výrobě můžeme splnit prakticky jakékoliv vaše přání. Na nás je abychom to převedli do správné řemeslné podoby.

www.jninterier.cz