Komu je soutěž Podnikavá hlava určena?

Všem začínajícím i zkušenějším podnikatelům, kteří mají rozpracovaný nápad, nebo už nějaký svůj menší byznys rozjeli a chtějí ho posunout dál.

Jaké typy projektů se soutěže účastnily v minulých letech?

Výherce minulého ročníku se zaměřoval na mapování povrchu Měsíce, v kategorii „Podnikatel v sukni“ loni vyhrály dvě mladé zubařky, které se snažily dětem zpříjemnit preventivní prohlídky. Úplně z jiného soudku je projekt „moderního čtenářského deníku", který je skvělým nástrojem osobního rozvoje pro ty, co rádi čtou a dnes je již známý nejen na Olomoucku. Ruční výroba přírodních mýdel je dalším příkladem jednoho ze soutěžních projektů.

Jak soutěž probíhá?

Od března do 18. 5. je na webu www.podnikavahlava.cz spuštěna registrace. V průběhu týdne po uzavření registrace se účastníci dozvědí, zda byli vybráni do finále, které proběhne 28. 5. Dopoledne finalisté ve třech minutách představí svůj projekt a ještě ten den porota rozhodne o konečném pořadí, vyhlásí výsledky a předá ceny. S ohledem na současnou situaci jsme připraveni provést finále také online.

Jaké jsou ceny pro výherce?

Hlavní cenou je 70 000 Kč, kancelářské prostory na rok zdarma a také konzultační služby našich mentorů, dohromady tyto ceny čítají hodnotu 288 000 Kč, a to se bavíme pouze o 1. místě. Pak je tam samozřejmě 2. a 3. místo, které také získávají finanční odměnu, konzultační služby a virtuální sídlo na rok zdarma.

Co soutěž přinese účastníkům, kteří se neumístí?

V případě, že se soutěžící neumístí, má možnost získat cennou zpětnou vazbu, porota je složena z expertů na rozvoj startupů a z investorů. Z mého pohledu je i zkušenost s prezentací projektu k nezaplacení. Dalším lákadlem je workshop, který čeká na všechny postupující v rámci finálového dne. Na jaké téma? To se musí účastníci nechat překvapit, ale už teď můžu slíbit, že se jim téma do začátku podnikání bude hodit.

Mluvila jste také o konzultačních službách pro vítěze soutěže, jak probíhají?

Roční konzultační plán je podle mě skvělý v tom, že je na výhercích, jak si ho s našimi konzultanty rozvrhnou. Mají možnost absolvovat až 120 hodin. Mentoři jsou od toho, aby ukazovali cesty a sdíleli zkušenosti, které z byznys světa mají.

Co byste řekla těm, kteří s přihláškou váhají?

Řekla bych, že nemají co ztratit, mohou jedině získat. Soutěž je nestojí nic kromě času. Ten však věnují sami sobě a svému projektu, pokud neuspějí, mohou uspět v jiné soutěži nebo ideálně rovnou na trhu. 

Zdroj: www.podnikavahlava.cz