Před krajským úřadem Moravskoslezského kraje a na dalších dvou místech v Ostravě rozdával lídr kandidátky Petr Jančík spolu s předsedkyní hnutí Starostové nezávislí Ludmilou Bubeníkovou, která je na společné kandidátce dvojkou melouny. Tato akce navázala na dopolední happening před středočeským krajským úřadem v Praze, kde byla dnes v deset hodin oficiálně zahájena ostrá fáze předvolební kampaně hnutí Starostové a nezávislí.

Rozdáváním melounu kolemjdoucím tak naši kandidáti chtějí upozornit na nespravedlivé dělení krajských financí a nekontrolované zadlužování našeho kraje, který se pod oranžově rudou vládnoucí koalici stal nejzadluženějším krajem republiky.

Rozdávání melounů jako symbolů dělení krajských financí bude pokračovat v tomto týdnu i v dalších městech a obcích našeho kraje prostřednictvím kandidátů do krajského zastupitelstva.

V souvislostí s kampaní byl spuštěn web www.melounyspravedlive.cz, kde jsou v několika bodech popsány celostátní priority hnutí.

Programové priority koalice hnutí Starostové a nezávislí a hnutí Ostravak naleznete na stránkách hnutí www.starostove-nezavisli.cz/regiony/moravskoslezsky-kraj/.

Ladislav Honusek

tajemník KV STAN MSK