Jaké benefity svým zaměstnancům nabízíte?
Benefity jsou v dnešní době často diskutované téma, zejména když se zaměstnanec rozhoduje, zda přijme naši nabídku, nebo ne. My jsme od našeho založení v Hranicích roku 1996 do dnešního dne vyrostli v moderní strojírenskou výrobní fabriku a postupně, jak jsme se vyvíjeli, rozrůstala se i nabídka firemních benefitů pro naše zaměstnance. Mezi ty hlavní, které ocení hlavně naši dlouholetí zaměstnanci, je stabilita firmy.

Pokud bych měla jmenovat běžné benefity, tak je to dotované závodní stravování, 25-27 dnů dovolené, hrazené jazykové kurzy, pronájem sportovišť, organizace sportovních soutěží, pořádání společenských akcí jako je ples, Mikuláš pro děti našich kolegů, nebo Den otevřených dveří pro širokou veřejnost, každoroční ocenění našich pracovních jubilantů, ale patří tady také pružná pracovní doba pro THP zaměstnance, příspěvek na školku, bonus na dojíždění do zaměstnání a v neposlední řadě je to i každoroční navyšování mezd zaměstnancům.

Zajímáte se o zpětnou vazbu ze strany zaměstnanců?
Zpětná vazba je pro nás strašně důležitá, jak už jsem zmínila, jsme už velký kolos, takže někdy se může stát, že 1300 lidí rovná se 1300 názorů. Pozitivní zpětná vazba nás vždy potěší a z negativní, pokud takovou zaregistrujeme, tak z té se musíme poučit.

Může ve vaší firmě zaměstnanec kariérně růst?
Kariérní růst je, i díky velikosti firmy, možný a často praktikovaný. Hodně se věnujeme spolupráci se studenty, a tudíž se pak nabízí přirozený postup, absolvent nám začne hned po vyučení jako obsluha stroje a postupně se přes programátora vypracuje na technika přípravy výroby, nebo na mistra. Samozřejmostí je podpora dalšího vzdělání a zvyšování kvalifikace.

Co vás při práci nejvíce překvapilo?
Možná neustálá nutnost propagace firmy, aby se v regionu vědělo, kdo jsme, jaké výrobky posíláme do světa a jaké jsou naše úspěchy. Naše produkty totiž nejsou určeny pro běžného spotřebitele. S naší značkou člověk nepřijde běžně do styku, musíme se snažit dobré jméno propagovat i jinak.

SSI Schäfer je velká firma, která má v regionu přirozeně velký dopad. Je však Schäfer společensky odpovědná firma? Co regionu dáváte?
Snažíme se být dobrý zaměstnavatel a dobrý soused. Podporujeme v regionu různé sportovní a kulturní akce. V letošním roce jsme se například zapojili do ekologické akce „Do práce na kole“ která je zaměřena na podporu dojíždění do práce bez aut. Sponzorujeme různé akce v rámci Mikroregionu Hranicko a podporujeme místní dětský domov.

Přispívá Schäfer na společensky prospěšné projekty?
Snažíme se. Oslovila nás například místní nemocnice, že má nedostatek krve pro pacienty a na základě naší výzvy se přihlásilo 90 dárců krve, kteří chtějí, pod záštitou naší firmy, darovat krev. Mezi nimi je mnoho prvodárců, kteří by se možná k darování krve jinak neodhodlali.

Kolik lidí byste momentálně potřebovali přijmout, abyste měli plné kapacity?
V současné době máme mnoho zakázek a také nakoupené nové technologie, na kterých tady vyrábíme. Reálně bychom tedy mohli zaměstnat až o 100 lidí více.

Spolupracujete se školami v regionu? Jak taková spolupráce v praxi vypadá?
To by bylo na samostatný rozhovor. Naše spolupráce, nebo spíše podpora technického vzdělání, zasahuje do mnoha oblastí. Pokud bych to měla shrnout, tak je to nabídka stipendií, praxí, výuky přímo u nás ve firmě, nákup technických stavebnic do základních škol, kroužek zručnosti pro děti ze školky, který probíhá přímo u nás, a mnoho dalších projektů. Pravidelně se účastníme různých veletrhů na školách a univerzitách a hlavně ochotně mladé absolventy zaměstnáváme bez předešlé praxe. Někdy jsme dokonce označování jako farma pro mladé absolventy (směje se).

Co vám nejvíce chybí na mladých absolventech?
Trpělivost, chtěli by mít vše hned, to je ale asi běžný rys mladého člověka.

Může se k vám někdo přijít podívat do provozu? A co musím udělat pro to, abych u vás mohla pracovat?
Je to jednoduché, pro žáky a studenty pořádáme exkurze, stačí se na našich webových stránkách přihlásit a po domluvení termínu se může celá třída k nám podívat a udělat si živý obrázek o této velké hranické firmě.

Uchazeče o zaměstnání rádi pozveme na pohovor, stačí se opět zaregistrovat na našich webových stránkách, nebo zavolat na bezplatnou linku 800 023 023, pobavit se s kolegyněmi z náboru o profesi, kterou byste chtěli u nás dělat a domluvit si termín pohovoru.
No a pro širokou veřejnost budeme 25. května 2019 pořádat Den otevřených dveří, na který jsou všichni srdečně zváni, a kde si budou moci všichni návštěvníci prohlédnout, jak takový moderní provoz vypadá.