Smyslem článku nicméně není vyvolávat zděšení, ale naopak nabídnout ideální řešení, pokud se vás zmíněné zdravotní problémy týkají. I když barvy a design jsou určitě zajímavými parametry při výběru, neměly by být těmi hlavními. Nejpodstatnější u kompresních doplňků je jejich funkčnost, distribuce tlaku, síla tlaku a neméně tak kvalita zpracování produktu

Pro výrobu sportovních kompresních produktů bohužel neexistuje žádná závazná norma. U zdravotních kompresivních punčoch jsou naopak velmi přesně specifikovány kompresní třídy (síla tlaku) s přesnou distribucí tlaku – to znamená, že je určeno rozmezí hodnot, které musí produkt v jeho jednotlivých částech (u kotníku, pod kolenem, aj.) dosahovat. A právě ze zkušeností s výrobou zdravotních kompresivních produktů vychází společnost ARIES i při výrobě produktů sportovních pod značkou ROYAL BAY®

Od sportovní komprese mohou sportovci očekávat zejména zpevnění lýtka a ochranu Achillovy šlachy, druhotným efektem je pak rychlejší distribuce kyslíku a odplavování metabolitů ze svalu, což vede k urychlení regenerace. Tlak v oblasti lýtka je proto vyšší, než u zdravotních produktů.

Naopak zdravotní komprese má jako hlavní cíl podporu oběhového systému a svalové pumpy, či zpevnění ochablých žilních stěn. Nejvyšší tlak je v oblasti kotníku a vzhůru směrem k srdci klesá. Síla komprese se vyjadřuje tzv. kompresní třídou, která se určuje na základě dosažených milimetrů rtuťového sloupce (mmHg).

Česká značka ROYAL BAY® v letošní sezoně přichází s unikátní novinkou, díky níž dokáže nyní svou širokou nabídkou kompresních produktů uspokojit téměř jakéhokoliv sportovce. V podkolenkách ROYAL BAY® Therapy se povedlo skloubit oficiálně normovanou zdravotní kompresi a moderní sportovní design.

Nyní si tak můžete bezpečně užívat jakoukoliv sportovní aktivitu, aniž by okolí cokoliv tušilo o zdravotních problémech. „Tělové“ kompresní punčochy již nebudou upoutávat ostatní sportovce. Podkolenky jsou vyráběny podle evropsky uznávané normy RAL a spadají do 2. kompresní třídy (CCL2: 23 - 32 mmHg).

Funkčně totožné punčochy ze zdravotní řady Avicenum jsou běžně doporučovány či předepisovány lékaři coby podpora léčby křečových žil. ROYAL BAY® Therapy však přináší sportovcům mnoho dalších funkčních benefitů, jako např. „neklouzavý vzorek“ na chodidle pro lepší stabilitu v botě, mikrovlákno obohacené o antibakteriální ionty stříbra omezující vznik zápachu či bezpečnostní reflexní prvky na zadní straně podkolenky. K dostání jsou v černé a modré variantě. Nezbytně důležitý pro správné fungování komprese je pečlivý výběr vhodné velikosti na základě délky a obvodů končetiny. Přesný postup měření a výběru velikosti je k nalezení na stránkách výrobce.

Info-box: Jak na to?

Navlékání kompresních podkolenek může být ze začátku poměrně náročné, doporučujeme proto podívat se na foto a video návod, jenž celý proces velmi usnadní.