Od soboty 28. července až do neděle 5. srpna otevře Sportovní park Riviéra, který návštěvníkům zdarma nabídne několik zajímavých odvětví.  

Dvanáct stanovišť obsahuje různé sporty od gymnastiky a  cyklistiky přes plážový fotbal i badminton až po crossfit nebo discgolf, kdy místo míčků do jamek umísťují hráči do košů létající talíř.

To vše zdarma pro návštěvníky koupaliště. „Přemýšleli jsme nad přidanou hodnotou ke vstupnému na nově zrekonstruované Riviéře a přišli jsme se sportovním parkem. Na koupaliště chodí v největším počtu rodiny s dětmi, které si vyzkouší dvanáct sportovišť. Postarají se o ně zkušení instruktoři a trenéři, stanoviště budou přístupná od rána do večera a zabaví se na nich třeba děti ve chvílích, kdy se nudí,“ vysvětluje záměr Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu společnosti STAREZ-SPORT, a. s.

Návštěvníci tradičně obdrží hrací karty, kam jim lektoři zaznamenají účast na různých sportovištích. „Pokračujeme podle vzoru Re:laxu nebo Olympijského festivalu na výstavišti. Kdo obejde víc než šest stanovišť, dostane drobné dárky a upomínkové předměty,“ připomněl Vrubl.

Program Sportovního parku Riviéra doplní také další jednorázové akce. Hokejová Kometa Brno přichystá autogramiádu hráčů a soutěž ve střelbě na branku v pondělí 30. července. O den později se uskuteční beachvolejbalový turnaj a v pátek 3. srpna se utkají nejrychlejší jezdci v závodu ve sjezdu na toboganu. Návštěvníky potěší také masáže na míru, aquazorbing, mobilní lezecká stěna nebo relax zóna.

Devítidenní sportovní park na brněnském koupališti otevírá  STAREZ-SPORT, a. s., letos úplně poprvé. „Nechtěli jsme jej přeplácat třeba pětadvaceti sporty, šlo nám o to, aby si lidé zasportovali jinak než jen ve vodě. Jde o nultý ročník, když se setká s kladným ohlasem, příští rok ho klidně uděláme na měsíc,“ doplnil Vrubl. 

Sportovní park Riviéra: tatami (judo, gymnastika pro nejmenší), basketbal, volejbal, ping-pong, beach fotbal, beach badminton, beach házená, cyklistika, outdoor aktivity, crossfit, baseball, discgolf course