Služby od realitky na kvalitnější úrovni

Bez exkluzivity: Čím více realitních kanceláří vaši nemovitost nabízí, tím je motivace jednotlivých realitních makléřů menší. Makléř neosloví tolik potenciálních kupců a nebude vaši nemovitost propagovat na 100 %.

S exkluzivitou: Realitní kanceláře upřednostňují exkluzivní smlouvu a věnují se nejvíce prodeji takovénemovitosti, na kterou podobnou smlouvu uzavřeli. A jak se to projeví? Výrazně na propagaci, která je značně intenzivnější a na motivaci makléře, který se nemusí potýkat s konkurencí.

Potíže s cenou

Bez exkluzivity: Stanovení ceny je také problematickou otázkou. Kvalitní realitní kancelář pro vás realizuje odhad ceny nemovitosti zdarma. Pokud však váš dům bude nabízet víc realitních kanceláří, hrozí, že si každá nastaví jinou cenu. A nakonec se vaše nemovitost sice bude nacházet v nabídkách veškerých serverů a portálů, ale její cena se bude lišit, což může vést k mnoha komplikacím, zmatení či odrazení potenciálních kupců či také snížení důvěryhodnosti vaší nabídky. Podobný způsob při procesu prodeje nemovitosti vede ke zvýšené konkurenci mezi realitními kancelářemi, což může cenu zatlačit ještě níže.

S exkluzivitou: Nastavení jednotné ceny vzbuzuje v kupujících důvěru a dojem profesionality, který je při prodeji nemovitosti jedním z nejdůležitějších aspektů.

Podepsání smlouvy

Obecně byste neměli podepisovat smlouvu na příliš dlouhou dobu, a to z jednoho prostého důvodu – vlastní ochrany. Volte raději dobu několika měsíců. Pokud budete s prací realitní kanceláře spokojeni, můžete ji bez problémů prodloužit.