Jaké byly hlavní důvody pro výstavbu nového areálu?

Současný pronajatý areál v Říčanech už kapacitně ani kvalitativně našim potřebám nestačí. Ať už je to nedostatečná skladovací plocha pro cross-dock i dlouhodobé skladování, málo nakládacích ramp, chybějící parkovací místa pro nákladní i osobní automobily nebo nedostatečné zázemí pro pracovníky skladu. Stěhování do většího je pro další rozvoj firmy nutné.

A co Vás vedlo k přesunu z Říčan nedaleko D1 na dálnici D11?

Hledali jsme optimální řešení a logicky jsme i s ohledem na naše zákazníky a zaměstnance nejprve poptávali vhodnou lokalitu v okolí Říčan, ale bohužel tam nebyl žádný zajímavý pozemek pro realizaci tak velkého investičního záměru. Následoval výběr jiných zajímavých lokalit a jako nejvhodnější pro výstavbu vlastního areálu byl zvolen katastr obce Nehvizdy, který je na dohled od Prahy na prvním sjezdu z hradecké dálnice. Se zaměstnanci jejich budoucí dojíždění již skoro rok řešíme a individuálně hledáme možnosti, jak nevýhody kompenzovat.

Zdroj: Asset Media

Jaký je samotný investiční záměr?

Nové logistické centrum splní i náročnější požadavky na optimalizaci logistických procesů, vybavení skladu, komfort pro zaměstnance a další zázemí firmy. Nový sklad bude mít plochu 7800 m2 a bude vybaven 16 rampami.  V areálu je naplánováno minimálně 15 parkovacích míst pro kamiony. V tomto novém logistickém centru dojde k většímu zaměření naší firmy na skladovou logistiku, cross-docking, překládky v rámci intermodální dopravy a logistické služby s přidanou hodnotou. Větší kapacita skladu nám umožní zaměřit se nejen na nové perspektivní obory e-commerce, ale rovněž proniknout do nových teritorií.

Bude Váš sklad v něčem specifický?

Do projektu vnášíme naše individuální potřeby a požadavky, například co se týče různých výšek stropů i orientace regálových sekcí skladu určených pro cross-dock a skladovou logistiku a věřím, že se nám povede do nových prostor přenést naše konkurenční výhody a nebýt klasickou uniformní halou, ale místem, které bude plnit přání zákazníků.

Děkujeme za rozhovor.

Zdroj: Asset Media

GTL je logistická a spediční firma, která pro své zákazníky zajišťuje přepravy mezi Českou republikou a zeměmi Balkánského poloostrova a v posledních 5 letech se stále více zaměřuje i na skladovou logistiku, cross-docking a logistické služby s přidanou hodnotou.