Vždy, když oslavujeme výročí, máme tendenci bilancovat, jaký ten uplynulý rok byl. A bilancujeme i my, takže jaký byl uplynulý rok v BCS pod novým vedením? Skvělý a čekají nás lepší zítřky!

21. března 2019 k nám s prvním jarním dnem do benešovského závodu zavítal opravdu čerstvý svěží vánek v podobě dvou milých, příjemných a velice uctivých dam. První z nich byla majitelka společnosti BCS paní Grace Wang, tou druhou byla paní KK Yuan, která od února zastává ve společnosti funkci CEO.

Byli jsme nesmírně poctěni, že si ke své společné návštěvě vybraly právě náš závod jako jeden ze dvou evropských. Ale není se čemu divit, oba naše výrobní závody jak ten v Benešově, tak i ve Zruči nad Sázavou patří k těm největším a zároveň nejdůležitějším závodům skupiny BCS AIS v Evropě a právem se můžeme pyšnit, že jsme montážní tepnou celé společnosti.

Pro mnohé z nás to bylo první setkání tváří v tvář s majitelem společnosti. Ještě do nedávna (přesně do 29. 4. 2018) naši společnost vlastnili akcionáři, za kterými byla sice majetková účast společností, ale nikdy ne konkrétní fyzická osoba, se kterou bychom se měli možnost setkat.

Jak návštěvu majitelky hodnotíme?

Nejen členové vedení, ale i ostatní zaměstnanci, kteří se měli možnost s oběma dámami zúčastnit společného oběda a jejich prezentace, se jednomyslně shodli, že způsob jednání a vystupování obou dam je velmi odlišné od jejich předchůdců. Nejenže byly ochotné naslouchat našim podnětům a připomínkám, ale jejich chování a způsob prezentace byly naprosto přirozené, velmi otevřené a hlavně lidské, což bohužel v posledních letech nebylo vedení divize BCS úplně vlastní.

Dále nás pozitivně překvapilo, jak se obě dámy zajímaly o naše zaměstnance, o jejich potřeby a o to, jak jsme schopni společně s nimi dále budovat tento závod, jak jsme schopni plnit závazky, které máme před sebou a hlavně, co potřebujeme k tomu, abychom se znovu stali úspěšnou firmou a byli mezi nejlepšími ve svém segmentu.

V rámci závěrečné prezentace ukončila paní Wang svou návštěvu větou, že ona koupila naši firmu, aby z ní vybudovala ještě více prosperující společnost a ona sama cítí velký závazek vůči lidem, kteří v této společnosti pracují, a také že má zájem nadále pokračovat a rozvíjet výrobu v našich výrobních závodech v Benešově i ve Zruči nad Sázavou.

Nejsou to jen plané řeči? Rozhodně nejsou!

Deklarací tohoto přístupu je i to, že do Benešova přicházejí stále nové a zajímavé projekty, společnost opět roste nejenom co do počtu zaměstnanců ale i do počtu vyrobených a prodaných dílů. Nyní procházíme velmi pozitivní kulturní transformací. K prvnímu výročí společnosti byl jako poděkování pro každého zaměstnance firmy připraven dárkový balíček plný reklamních předmětů. Výkonná generální ředitelka paní Yuan se osobně angažuje při řešení jakéhokoliv problému, který se vyskytne a mohl by nás v očích zákazníků poškodit, a nebojí se přijmout plnou zodpovědnost za obchodní výsledky společnosti.

Po útlumu náboru nových kolegů, ke kterému došlo v druhé polovině loňského roku, se nyní karta obrátila. Přísun nových projektů a technologií, které do Benešova a Zruče proudí, opět zvýšilo naši poptávku jednak po technických pozicích, jako je technolog výroby, specialista kvality, mechanik elektronických zařízení, mechanik seřizovač, ale také hledáme operátory do výroby a skladníky. Abychom udrželi stávající zaměstnance a přilákali nové, podařilo se nám nyní získat peníze na mimořádné navýšení mezd operátorů, což nám umožní být na trhu práce více konkurenceschopní.