Pomáhají jim lidé po celé ČR a Slovensku. Ne penězi, ale pohybem. Po atraktivních místech putuje brána a za každého, kdo pod ní proběhne či projede, se přičte 5 korun. Ty věnuje Birell na nákup potřebného vybavení. Dosud už pomohlo přes 50 tisíc lidí, kteří vysportovali přes čtvrt milionu.

A svou pětikorunou pomůže každý, kdo se aktivně zúčastní Birell Grand Prix Praha. Při hlavním desetikilometrovém běhu bude totiž všech sedm a půl tisíce účastníků probíhat pod branou umístěnou pod Štefánikovým mostem. Nikdy nebylo tak snadné běhat pro dobrou věc!

Vyrovnat se s nepřízní osudu, nevzdat se a sportovat, to jsou Neporazitelní, kteří jsou povzbuzením a inspirací (nejen) hendikapovaným sportovcům.

Co na to…

Pavel Janega, Nezastavitelný
Před šesti lety jsem jel na kole, když mě srazil neopatrný řidič. Náraz byl tak silný, že mi doslova amputoval v lýtku levou nohu. Úraz jsem vzal ale jako výzvu a snažím se s tím žít. Rád bych se vrátil zpátky na hory na sledge běžkách.

Michaela Rutteová, Nezastavitelná
Když mi bylo 17, vraceli jsme se s taneční skupinou z našich prvních velkých závodů. Řidič usnul za volantem a sjel z dálnice. Zůstala jsem upoutána na invalidní vozík. Ráda jsem sportovala a i teď nedám na sport dopustit. Mým snem je nový handbike.

Jiří Ježek, nejúspěšnější český paralympionik
Myšlenka Nezastavitelných, kdy zdraví lidé pomáhají pohybem handicapovaným, mě nadchla. Důležitým pozitivem je i to, že Nezastavitelní jsou spolu v kontaktu a mohou si pomoci i navzájem radou či předáním zkušenosti.

Veronika Hořáková, manažerka značky Birell
Chceme motivovat lidi, aby svůj volný čas trávili aktivně. Když se vydají k bráně Nezastavitelných, pomohou hned dvakrát. Svému zdravím pohybem i Nezastavitelným.