Vedení Lindabu si je velice dobře vědomo faktu, že výsledná kvalita produktů, na které společnost dlouhodobě staví, je přímo závislá na kvalitě pracovních podmínek a zároveň vztahů, které na pracovišti panují. Proto kontinuálně vylepšuje pracovní zázemí a zaměstnanecké benefity i s ohledem na vývoj trhu. Například od začátku letošního roku zvýšila v divizi vzduchotechniky mzdy o 30 % a základní hodinová mzda se tak navýšila na 160 Kč. Spolu s osobním ohodnocením již od prvního měsíce, nabízí zaměstnancům dalších 18 benefitů, mezi které patří 5 týdnů dovolené, placené obědové přestávky, svozový autobus, penzijní připojištění nebo příspěvek na dětské tábory. Svým zaměstnancům tak firma Lindab ve srovnání s trhem nabízí opravdu zajímavé platové i pracovní podmínky.

„Interní průzkumy mezi zaměstnanci divize vzduchotechniky, která sídlí v pražské Ruzyni, dlouhodobě vykazují spokojenost s otevřenou komunikací vedení se zaměstnanci a s širokou paletou benefitů. Výsledky průzkumu podkládá i fakt, že společnost se na rozdíl od svých konkurentů potýká s takřka minimální fluktuací zaměstnanců. Máme-li vyslovit hlavní plusy Lindabu jako zaměstnavatele, mezi nejčastěji zmiňované patří hlavně čisté pracovní prostředí, příjemný a profesionální tým a hlavně již zmiňovaná péče o zaměstnance,“ říká Michal Klimovič, generální ředitel Lindab s.r.o.

Zaměstnanec Marek H. zmiňuje: „Vždy, když jsem řešil nějaký osobní problém, moji nadřízení byli vstřícní a chápaví. Takového jednání si nadevše vážím a motivuje mě k tomu odvádět svou práci co nejlépe. Na pracovišti je nejdůležitější mít dobrý kolektiv a to u nás rozhodně máme.“

Lindab nejen díky své zaměstnanecké politice patří mezi nejžádanější zaměstnavatele regionu Praha-Západ a okolí. V minulém roce společnost získala ocenění Czech Stability Award, které napovídá, že Lindab si drží svůj směr i v leckdy bouřlivých vodách české ekonomiky.

www.lindab.cz