Významný rakouský výrobce vstřikovacích strojů, společnost ENGEL, pověřil expanzí svého nového výrobně-skladovacího areálu o rozloze neuvěřitelných 22 000 m2,  do pozice generálního projektanta společnost DELTA Projektconsult. Veškeré projekční činnosti, projektový a také stavební management, detailní dohled a kontrolu nad kvalitou realizace a dodržením čerpání investičních nákladů z rozpočtu, koordinovala DELTA.

Stavební projekt nové výrobní haly zahrnoval přístavbu ke stávající hale ze tří světových stran.  Součástí projektu je také nová čtyřpatrová administrativní budova o rozloze 3 200 m2. Zdůraznit si jistě zaslouží objekt technologicky vysoce vyspělé suché lakovny, jež patří svojí rozlohou mezi největší v Evropě. Za zmínku také stojí realizace trafostanice a elektrorozvodny, díky níž je důmyslně napájen objekt haly a také administrativní budovy. K nově vzniklým objektům bylo nutné odpovídajícím způsobem navýšit kapacitu parkovacích stání, přizpůsobit komunikace a také rozšířit zeleň v areálu.

Koordinace výstavby bez narušení výrobního provozu a logistiky

Tento projekt je přímo ukázkový z pohledu síly promyšleného řízení a koordinace stavebních prací a procesů jednotlivých realizačních firem, která musela striktně zachovat stoprocentní funkčnost stávající haly, její logistiku a dvousměnný nepřetržitý pracovní provoz tohoto strojírenského podniku, jež představuje technologického lídra ve svém oboru. „Přestavby a rekonstrukce za provozu je specifikum, které DELTA díky čtyřiceti letům praxe na poli stavebního managementu v Evropě umí investorovi nabídnout a také garantovat,“ uvedl ke stavebnímu projektu ENGEL Erik Štefanovič, jednatel firmy DELTA, která jako generální projektant a stavebního manager, tento stavební projekt koordinovala.

Erik Štefanovič závěrem k tomuto rozsáhlému stavebnímu projektu dodává: „Tak jako je ENGEL synonymem kvality ve strojírenství, stejně tak je DELTA garantem vysoké kvality realizace výstavby a dodržování termínů a nákladů ve stavebnictví. Vysoká odbornost projektového týmu a jeho kultura spolupráce tedy opět přinesla úspěch ze kterého se může těšit jak investor, tak je dobrou referencí pro celý tým, který se na přípravě a realizaci podílel.“. 

Investice společnosti ENGEL přinese do jihočeského města Kaplice cirka 250 nových pracovních míst, která přibydou ke stávajícím sedmi stům zaměstnanců, čímž ENGEL svoji pověst nejvýznamnějšího zaměstnavatele v regionu ještě posílí.


Erik Štefanovič - jednatel DELTA Projektconsult