Plzeň – Titul mistra výčepního v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender, kterou každoročně pořádá Plzeňský Prazdroj, získal Simon Balonek z pražské restaurace U Kruhu. O vítězi finálového kola se již tradičně rozhodovalo v plzeňském pivovaru. Simon Balonek uspěl v konkurenci téměř tří stovek přihlášených výčepních z celé České republiky. Letos poprvé se navíc konala soutěž o nejsympatičtějšího mistra výčepního. Výčepní legendou se stal Emil Drmota z restaurace U Zlatého slona a novým členem exkluzivního klubu Honorary Connoisseur MUDr. Jan Pirk. 

 Již v předvečer finálové soutěže se veřejnosti představili finalisté ze sedmi regionálních kol. Na nádvoří plzeňského pivovaru předvedli své umění čepovat zlatý plzeňský ležák. Soutěžní úkoly pro finalisty nebyly jednoduché, kromě čepování se museli vypořádat se slepou degustací různých pivních značek a vědomostním testem. „Vítěz musí dokázat, že kromě zručnosti při čepování piva má hluboké znalosti o historii plzeňského ležáku, jeho výrobě a také o správné péči o pivo v hospodě. Samozřejmě musí umět pivo dobře načepovat a správně naservírovat,“ vysvětluje emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje a předseda odborné poroty Václav Berka.

O tom, že všechny výše zmíněné dovednostmi ovládá, přesvědčil porotu právě Simon Balonek z pražské restaurace U Kruhu. Cenu za druhé místo si odnesla Eliška Rajchmanová do restaurace V Ruthardce v Kutné Hoře. Bronz pak putuje do restaurace Červený Jelen v Praze, pro kterou ho získal Miroslav Nekolný.

Vítěz čtrnáctého ročníku Pilsner Urquell Master Bartender získal trofej a možnost absolvovat cestu po evropských hospodách, které čepují Pilsner Urquell. Přímo v Plzeňském Prazdroji si také může uvařit vlastní várku piva. Největší odměnou je ale pro vítěze prestiž, kterou přináší sobě i hospodě, ve které pracuje. Titul Master Bartender je především zárukou pro hosty, že si užijí plzeňský ležák v nejvyšší kvalitě.

NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MISTR VÝČEPNÍ 2019

Simon Balonek nebyl jediným oceněným v rámci slavnostního galavečera. Spolu se soutěží o nejlepšího výčepního proběhla letos poprvé i soutěž o nejsympatičtějšího mistra výčepního, kterým se stal Michal Španěl. „Charisma výčepních bychom neměli podceňovat, mnoho lidí se vrací do hospody kromě skvěle načepovaného piva právě za svým oblíbeným výčepním. Ten by měl zákazníky zaujmout také příjemným vystupováním a přirozeným šarmem,“ dodal Václav Berka.


Simon Balonek vítěz soutěže Master Bartender 2019

VÍTĚZ MASTER BARTENDER 2019 - SIMON BALONEK

Medailonek soutěžícího:  
Simon Balonek
33 let, Praha 

Výčepní Restaurace U Kruhu se do soutěže přihlásil již dříve, a to roku 2017, kdy se dostal i do finále. Na oslavu by pozval štamgasty a kamarády na pivo a společně by to zapili.

Proč jsem se stal výčepním? 
Dostal jsem příležitost, odložil kravatu a manžetové knoflíčky a oblékl koženou zástěru. Láska k pivu byla silnější.

Co doporučuji hostům k pivu? 
Grilované olomoucké tvarůžky balené ve slanině.

Čím umím své hosty pobavit? 
Individuálním přístupem ke každému hostovi.


VÝČEPNÍ LEGENDA

Další ocenění, které Plzeňský Prazdroj každoročně předává, nese název Výčepní legenda. Cena je určena výčepním, kteří se své profesi věnují s nadšením a zápalem po většinu svého profesního života. Letos se výčepní legendou stal Emil Drmota z pražské restaurace U zlatého slona. 

U příležitosti slavnostního ceremoniálu byl předán i titul Honorary Connoisseur, který uděluje Plzeňský Prazdroj významným osobnostem, které se dlouhodobě a nezávisle zasazují o šíření slávy zlatého plzeňského piva doma i ve světě. V letošním roce přibyl do tohoto exkluzivního „klubu“ světoznámý kardiochirurg a příznivec plzeňského ležáku profesor Jan Pirk. „Z udělení titulu Honorary Connoisseur mám velkou radost. Být ambasadorem tak význačné značky známé po celém světě musí být pro každého velká čest. Plzeňský ležák si ale vychutnám se stejnou chutí, jako dřív,“ říká Jan Pirk.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender se letos konala již počtrnácté. Je určená výčepním, barmankám a barmanům, kteří dokonale ovládají svoje řemeslo, dělají ho s láskou a samozřejmě sdílí nadšení pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. Jejím hlavním cílem je rozvoj profese výčepních, posilování její prestiže a samozřejmě i zvyšování kvality čepování piva a úrovně pivní kultury v Česku. 

Michal Španěl - nejsympatičtější mistr výčepní 2019

NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MISTR VÝČEPNÍ -  MICHAL ŠPANĚL 

Medailonek soutěžícího:  
Michal Španěl
28 let, Ostrava 

Výčepní z Originál Baseball Restaurant – Arrows. Michal se už jednou do finále soutěže dostal – v roce 2015. Výhru by slavil prý oslavil hlavně s kolegy, hosty a přáteli, ideálně vypitím celého tanku plzeňského ležáku. 

Proč jsem se stal výčepním?
Abych mohl tu plzeňskou krásu nabízet i v Ostravě. 

Co doporučuji hostům k pivu?
BBQ Ribs. 

Čím umím své pobavit? 
Myslím, že hlavně dobře načasovaným vtipem.

OKÉNKO DO ZÁKULISÍ SOUTĚŽE MASTER BARTENDER 2019

Letos se do základních kol soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která probíhá již čtrnáctým rokem, přihlásilo se téměř tři sta výčepních, kteří dokonale ovládají svoje řemeslo, dělají ho s láskou a samozřejmě sdílejí také nadšení pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. 

Tato soutěž je nejen osvěta mezi výčepními, ale především podpora zachování a dalšího rozvoje výjimečné české pivní kultury. Výčepní by měl v hospodě hrát hlavní roli – a to musí jít ruku v ruce s jeho znalostmi, dovednostmi a empatií k hostům i s úctou k pivu, které mu prochází pod rukama.

REGIONÁLNÍ KOLA

V uplynulých týdnech proběhlo sedm regionálních kol, ze kterých se do finálového klání probojovalo 22 nejlepších. V posledních dnech pak odborníci na čepované pivo objížděli inkognito restaurace finalistů a sledovalí, zda své znalosti také uplatňují v praxi. 14. – 15. srpna se všichni sešli v plzeňském pivovaru a odborná porota pak určíla toho, který se stal nejlepším výčepním plzeňského ležáku pro rok 2019.

Ti nejlepší obdrželi již zmíněné zajímavé ceny, jako je cesta za plzeňským pivem po evropských hospodách nebo možnost uvařit si pod dohledem plzeňských sládků vlastní várku piva. Z vyjádření vítězů minulých ročníků je však jasné, že hlavní cenou je vždy získání prestiže pro výčepního i hospodu, ve které čepuje. Mnohým úspěšným v minulých ročnících soutěž zcela změnila život. Čepovali pivo na nejprestižnějších akcích, jako jsou olympijské hry, světové veletrhy nebo koncerty světových hvězd či začali objíždět vyhlášené restaurace ve světě, aby tam učili, jak se o pivo správně starat a jak čepovat plzeňský ležák.

SLOVO POROTY

„Ve finále už rozhodují detaily, kterými se v soutěži jednotliví výčepní odlišují. Některé občas zradí nervozita nebo tréma, ale to patří asi ke všem soutěžím takového významu. Už z toho bylo zřejmé, že všichni finalisté jsou skutečnými mistry svého řemesla. Můžu s klidným svědomím doporučit pivo od kteréhokoli z nich a vím, že bude perfektní,“ říká emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka, předseda odborné poroty.