Tuto známou pravdu si velmi dobře a dlouhodobě uvědomuje i automobilka Škoda Auto. Navíc také ví, že s modernizací doby, příchodem průmyslové revoluce a rychle měnícím se digitálním prostředí je potřeba myslet na rozvoj lidského potenciálu. I s ohledem na tento fakt proto Škoda Auto otevřela na konci září ve svém závodu v Kvasinách nové prostory vzdělávacího centra Škoda Akademie.

JAZYKY I ŠKOLENÍ

Celková plocha činí 645 metrů čtverečních, náklady na stavbu a moderní vybavení činily více než 20 milionů korun. Centrum je určeno pro vzdělávací a specializované kurzy, jazykové lekce a další školení s cílem zlepšovat pracovní podmínky zaměstnanců a průběžně zvyšovat jejich kvalifikaci. „Investice do vzdělávání jsou pro nás jednou z klíčových priorit. Otevřením nového vzdělávacího centra v Kvasinách zlepšíme dostupnost vzdělávání pro naše zaměstnance. Tímto krokem ale naše snahy nekončí. V budoucnu se budeme zasazovat o další zlepšení kvalitního vzdělávání ve všech našich závodech,“ řekl člen představenstva společnosti Škoda Auto Bohdan Wojnar. Nové vzdělávací centrum zahrnuje celkem pět školicích místností, z nichž největší nabízí kapacitu 48 osob. Nové prostory získaly moderní techniku, která zatraktivní školení a vzdělávání zaměstnanců.

Ve Škoda Akademii budou kromě školení a řady specializovaných kurzů probíhat i motivační rozhovory se zaměstnanci, kurzy pro mistry a vedoucí týmů a další aktivity spojené se vzděláváním. V areálu závodu v Kvasinách jde o vůbec první prostory tohoto druhu, doposud školení a kurzy probíhaly v zasedacích místnostech, u externích firem, nebo účastníci dojížděli do Mladé Boleslavi.