Své nabízí Skiareál Šerlišský mlýn, který letošní sezonu spustil už 8. prosince, jako první vlek v Orlických horách. Lokalita je známa pod označením Český ledovec, neboť se nachází v nadmořské výšce 860 m n. m. v chladném údolí říčky Bělé v Deštné, a je jedinečná díky nejdéle trvající sněhové pokrývce v Deštné. Přesto je třeba přírodě občas pomoct, z toho důvodu došlo před dvěma lety k vybudování umělého zasněžování. „Zasněžovali jsme už na začátku prosince a chceme jet až do Velikonoc, podmínky jsou teď skvělé,“ říká majitel Tomáš Klinský.

Zdroj: TenderSki s.r.o.

Na návštěvníky tu čeká 500 metrů dlouhá sjezdovka s dvoukotvou, u které byl v letošním roce upraven výstup, a dětský vlek. Nechybí ani občerstvení u bufetu u dolní stanice lyžařského vleku s venkovním posezením s lavicemi a toaletami. V nabídce najdete teplé a studené nápoje, alkoholické nápoje, svačinová jídla a sladkosti pro dobití energie. „U nás si na své přijdou zejména rodiny s dětmi. Máme tu klid, není se čeho bát, není tu hlava na hlavě. Sjezdovka je mírný, přehledný svah, děti se zde bez problémů naučí, kromě dětského vleku je k dispozici také lyžařská škola, o kterou je opravdu velký zájem i ze strany dospělých,“ přibližuje Tomáš Klinský. A o klidnější prostředí je zájem. TJ Sokol Deštné v Orlických horách, TJ Slavoj Teplice a klub Záhrobský Racing využily zasněžené sjezdovky v průběhu vánočních prázdnin každý den od 8 hodin na trénink. „Bylo zde opravdu živo, začínající závodníci měli prostor na trénink, užili si to a moc nám za možnost tréninku na prázdné sjezdovce děkovali,“ popisuje Tomáš Klinský. Výhodná je sjezdovka také pro jednodenní zájezdy škol, které v loňské sezoně odstartovaly školy z okolí. Díky krátké dojezdové vzdálenosti tak není nutné platit pobyt, autobus má kde zaparkovat, děti si zalyžují a je možné po domluvě zajistit také oběd. Výjimkou nejsou ani služby pro lyžaře jako půjčovna se základním servisem a voskováním, udržovaná příjezdová cesta a parkování zdarma. „Se zimní výbavou se není čeho bát, cesta je přístupná. Menší parkoviště se zhruba 25 místy je přímo u vleku a velké, které se prohrnuje, je u Šerlišského mlýna, přičemž docházková vzdálenost je přibližně 200 metrů,“ uvádí Tomáš Klinský.

Cena časových jízdenek pro dospělého je na 2 hodiny za 250 korun, na 4 hodiny za 300 korun a na celý den (od 9 do 16 hodin) za 350 korun, pro děti do 10 let je to vždy o 50 korun méně.

Neváhejte a přijeďte si zalyžovat. Přesvědčte se sami na webových kamerách na www.skidestne.cz.