Jak už to bývá, také mne čas cejchuje vráskami v tváři, ale svou daň za sedavé zaměstnání skládají hlavně má záda. Jelikož návštěvy u fyzioterapeuta začínají být častější než návštěvy barů, rozhodl jsem se poslechnout rady mých přátel a navštívit ostravskou speciálku na prodej kancelářských židlí.

Protože má návštěva v prodejně společnosti Sintaka Direct ve mně zanechala silný dojem, jak z profesionálního přístupu a přehledu personálu, tak z nabízeného sortimentu, rád bych se s Vámi podělil o svůj osobní zážitek.

Jsem od přírody skeptický a nevěřil jsem, že židle může řešit mé problémy, tudíž jsem návštěvu nějaký čas odkládal. K prodejně mne nakonec přivedla také trochu náhoda a to nákup v protější prodejně Praktik Papír. Najednou jsem byl zde! Řekl jsem si, že náhody přece neexistují a pevným krokem vstoupil do ráje židlí!

Sotva jsem se rozkoukal, ujala se mne usměvavá paní a provedla mne prodejnou, kde dominují především dva čeští výrobci židlí Rim CZ a LD Seating. Kdo by hledal laciné čínské zboží, byl by patrně zklamán… Já naopak. Různorodost zdařilého, doslova světového designu protkána rozmanitostí potahů a barev spolu s morfologií proměn modelů… Přátelé, po prvních třech minutách jsem pochopil, že židle není jen židle!

Nastínil jsem důvod své návštěvy prodejny a má průvodkyně mne krátkým výkladem o správném držení těla a zásadách při sezení ujistila, že jsem zde správně. Prodejna je specializovaná nejen na designové zboží, ale především na zdravé ergonomické židle a ergonomický nábytek, zkrátka na to co nás denně obklopuje a má přímý dopad na naše zdraví.

Přesunuli jsme se k doporučeným typům židlí a výběr byl vskutku bohatý. Je libo židli BALANČNÍ pro aktivní zdravé sezení nebo ERGONOMICKOU adaptabilní s aktivní mechanikou?

Pokusím se v krátkosti shrnout, co moderní zdravá židle dovede. Nehledě na to, že celá židle je vlastně stavebnice a mám možnost konfigurace podle mých představ, potřeb a v neposlední řadě mé peněženky. 

Ač se nepokládám za žádného čahouna, 189 cm je přece jen dost. Mile mne překvapila možnost posuvu sedáku a tím zvětšení sedací plochy do komfortní pozice, jednoduché nastavení výšky a přítlaku zádové opěry dle mé postavy a navíc s úžasnou bederní opěrkou od stejného výrobce jako v naší rodinné Octávii! Ergonomii podtrhují perfektní područky nastavitelné ve všech možných směrech, podhlavník, který lze rovněž nastavit jak výškově tak hloubkově a aktivní dynamické sezení zajištuje pokročilá synchronní mechanika s možností mínusového náklonu sedáku i opěráku.

Samotné doladění židle ke stávajícímu interiéru byla hračka, vzorkovník potahových látek obsahuje více než 150 látek, což umožní nespočet variací… Třešničkou na pomyslném dortu je pětiletá garance na veškeré zboží a dostupnost náhradních dílů pro servis pozáruční.

Přátelé já si vybral!

Po třech týdnech od objednávky se natěšeně vydávám spolu se svým kamarádem a fotografem v jedné osobě pro svou novou židli. Tentokrát nás přivítal přímo majitel prodejny Honza. Po krátkém „zaškolení uživatele“ a správném nastavení židle na mou maličkost, nakládám svůj poklad do vozu.

Protože také můj kamarád a fotograf Jirka je aktivním člověkem dbajícím na své zdraví, po krátkém výkladu podepisuje objednávku své nové židle. Já dnes pro změnu obdivuji výškově nastavitelný stůl s ergo výkrojem pro aktivní pracoviště umožňující střídání práce jak v sedě tak vestoje. Jirka, natolik zaujat výkladem dokonce zapomíná fotit a vše napravuje až při odchodu z prodejny.

Závěrem bych řekl pouze jediné: “přátelé díky “

A samozřejmě pro Vás, kdo také hledáte pomocnou ruku při výběru „zdravé židle“, prodejnu najdete v Ostravě na ulici Poděbradova 1833/99 v areálu Praktik Papíru, nebo na www.sintaka.cz