Klimakterium sice není nemoc, ale zaslouží si naši pozornost. První příznaky se začínají objevovat většinou 6 až 7 let před poslední menstruací, která přichází v průměru mezi 49. a 51. rokem života ženy. Tyto potíže mohou dále přetrvávat i několik let. Zpočátku se období klimakteria projevuje mírnými výkyvy v délce menstruačního cyklu a změnami intenzity menstruačního krvácení. K tomu se brzy přidávají nepříjemné vnější příznaky – návaly horka a potu, bušení srdce, kolísání krevního tlaku, nervozita, změny nálad, podrážděnost, poruchy spánku, občasné závratě, brnění v končetinách a mohou se vyskytnout i bolesti na hrudi.

Velmi důležitou roli v této oblasti hraje prevence – zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitaminy a stopové prvky, konzumace pokrmů ze sóji aj. Důležitá je také přiměřená tělesná aktivita.

Jednou z možností je také užívat některý ze široké nabídky doplňků stravy. Dovolte, abychom Vám představili vylepšený doplněk stravy Sarapis Soja, který přináší pomoc pro tělesnou a psychickou pohodu ženy, a to nejen přímo v období klimakteria, ale blahodárně působí také v období před menopauzou a po menopauze, kdy příznivě působí na hormonální rovnováhu ženy. Preparát je vhodný také pro ženy, které nechtějí nebo nemohou užívat hormonální substituční terapii.

  • Kombinace látek obsažených v Sarapisu Soja příznivě působí na nepříjemné tělesné projevy klimakteria (tzv. vegetativní syndrom).
  • Červený jetel přispívá k pohodlnému prožití menopauzy.
  • Včelí mateří kašička v kombinaci s pylem má příznivý vliv na hormonální aktivitu.
  • Včelí mateří kašička je považována za elixír mládí, má blahodárné vlastnosti v mnoha směrech lidského zdraví a podporuje také přirozenou obranyschopnost a imunitu.
  • Včelí pyl je antioxidantem a působí na kardiovaskulární systém.
  • Vitamin C přispívá k normální činnosti nervové soustavy a přispívá k normální psychické činnosti.
  • Vitamin D3 přispívá k normální hladině vápníku v krvi a příznivě tak působí na normální stav kostí.
  • Vitamin B6 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k regulaci hormonální aktivity.
  • Vitamin C napomáhá normální tvorbě kolagenu pro správnou funkci krevních cév, dásní, zubů, kůže, chrupavek a kostí.

Velmi důležitou roli v této oblasti hraje prevence – zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitaminy a stopové prvky, konzumace pokrmů ze sóji aj. Důležitá je přiměřená tělesná aktivita a také pravidelné návštěvy gynekologa.

Podrobnější informace získáte na bezplatné telefonické lince: 800 100 140.

www.vegall.cz