Přesně takovým spojením výhod se vyznačují montované domy z lehkého keramického betonu od Dům jedním tahem (DJT). Tento přírodní materiál má skvělé tepelně-izolační vlastnosti a klima obdobné jako u cihlových domů. Hrubá stavba Domu jedním tahem ale na rozdíl od domu z cihel zabere na připravené základové desce jen 2 dny v případě přízemního domu nebo 4 stavební dny u patrového domu. Další velkou výhodou je také to, že tato stavební technologie zahrnuje jen minimum mokrých procesů, takže dům nemusí "vymrznout" přes zimu a lze se do něj nastěhovat ihned po jeho dokončení, což může být už za 6 měsíců od započetí výstavby.

Zdroj: Youtube

Výhod je ale mnohem více

Dům jedním tahem je oblíbeným řešením pro ty, kteří chtějí část výstavby řešit svépomocí. Můžete si jej totiž nechat postavit do fáze hrubé stavby, nebo domu k dokončení. Dostavba je oproti jiným stavebním systému z mnoha důvodů snazší. Již ve výrobě jsou totiž uvnitř dílců připravené krabičky a vytrubkování pro elektroinstalaci, stejně tak drážky a prostupy pro rozvody vody a plynu. Rozvedení sítí po domě je tak méně náročné a není potřeba nic sekat. V případě potřeby dodatečných úprav rozvodů lze bez potíží do snadno opracovatelného keramického betonu drážky přidělat.

Zdroj: Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

Další velkou výhodou, kterou ocení nejen ti, kteří stavbu budou finalizovat svépomocí, jsou hladké stěny. Díky tomu není třeba dělat klasické omítky, ale postačí jen sádrová stěrka – ušetříte čas, námahu i peníze!

Stěny z keramického betonu jsou také tenčí, než u cihlového domu. To znamená, že zbyde více prostoru pro vaši rodinu. U patrového domu se základovou deskou 10x10 m představuje rozdíl v užitné ploše až 11 m2, což je 1 malý pokoj!

Domy z keramického betonu se vyznačují nízkými energetickými náklady díky skvělým izolačním vlastnostem.

Pevnost a trvanlivost keramického betonu jsou stejné jako u betonu běžného. Váš dům přežije s přehledem vaši hypotéku a bude tu i pro další generace.

Ekologické a zdravé bydlení – keramický beton je 100% přírodní materiál!

Zdroj: Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

Chcete ještě více výhod?

Rozhodnete-li se pro Dům jedním tahem, získáte kromě všech zmíněných výhod i skvělé služby:

  • Možnost výběru typových domů v úsporném, nízkoenergetickém i pasivním standardu.
  • Typový projekt ZDARMA -  zpoplatněny jsou jen individuální úpravy projektu.
  • Získáte také dotaci na vyřízení ohlášení stavby.
  • Garance pevné ceny - žádné neschválené vícenáklady!
  • Možnost návštěvy již obydlených domů či probíhajících staveb.
  • Odborné poradenství od výběru pozemku až po dokončení domu.
  • A další…

Zdroj: Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

Máte otázky? Podívejte se na web www.dumjednimtahem.cz.