Rozloučení s prázdninami odstartuje Riviéra během, který napíše už šesté pokračování. Letos místo května až v září. „Jelikož se Riviéra rekonstruovala, rozhodli jsme se, že závod neuděláme na začátek, ale na konec sezony. Domluvili jsme se zároveň s městem, že na Riviéře uděláme oficiální loučení s prázdninami,“ líčí Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu STAREZ-SPORT, a. s.

Riviéra běh se tak stane součástí sportovních dnů pro děti, které na koupališti spolupořádá město Brno. „Chystáme sportovně-dětský kemp jako rozloučení s prázdninami a zároveň přivítání školního roku. Naváže na Riviéra běh, takže se akce prodlouží na dva dny jako sportovní víkend pro rodiny,“ přibližuje Eva Rossi, vedoucí Oddělení prorodinné politiky Odboru zdraví Magistrátu města Brna.

Účastníci se mohou hlásit na webových stránkách www.rivierabeh.cz. Pořadatelé přichystali také bohatý program, vstoupí zpěváci a youtubeři Jakub Ondra, Naty Hrychová, Light & Love, PIMPS, Fayne, MarweX. Pro nejmenší i dospělé pořadatelé připravili skákací hrad, lanový park, paddleboarding, aquazorbing, basketbal, lukostřelbu, opičí dráhu a mnoho dalších.

Výbornou kávu připraví Basta coffee, veganskou zmrzlinu pak Božský kopeček. „Nepůjde jen o festival nebo koncert, ale oboje dohromady. Když už tam lidi přijdou na Riviéra běh, chceme, aby zůstali do večera nebo přišli i v neděli,“ vysvětluje Vrubl.

Sobotní Riviéra běh už má osvědčený harmonogram. Dopoledne vyběhnou první na start nejmladší děti v doprovodu rodičů. V dalších kategoriích se představí na pěti stech metrech mladší a starší děti, po nich žáci a na trať dlouhou 2100 metrů vyrazí junioři. Na muže a ženy čeká vzdálenost 7800 metrů.

Trasa se nemění. „Zvažovali jsme úpravy, ale převládl počet spokojených nad těmi, kteří chtěli změnu, takže jsme nakonec zůstali u stejného formátu jako minulý rok. Budeme rádi, když dorazí pět až šest stovek lidí, kteří si aktivně zasportují,“ vyhlíží Vrubl. 

více na www.rozloucenisprazdninami.cz