Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. I když Vy jste byl v uplynulém volebním období zastupitelem. Proč jste se rozhodl znovu - již po čtvrté kandidovat?

Komunální politika byla pro mne vždy spíš posláním než povoláním. Je to práce s lidmi a pro lidi. Pro sousedy, naše děti a jejich spolužáky, pro jejich rodiče. Pokud chceme, aby další generace zůstávaly na Jižním Městě, musíme pro to něco udělat. Byl jsem 8 let starostou a snažil jsem se, aby za mým týmem byly výsledky. Konkrétní projekty, které slouží lidem. Od velkých investic jako byl bazén a multifunkční sportovní areál, který za 4 roky provozu uvítal 1 milion návštěvníků a navíc je úplně soběstačný a do radniční pokladny přinese 4 miliony korun ročně, přes stanoviště záchranky až po drobnosti jako jsou přesně vymezená místa pro kontejnery nebo tzv. přešlapy. A právě v uplynulých 4 letech se toho moc nedělo. Dokončilo se několik projektů, které jsme připravili my. A dál už nic moc. Spíš nic než moc.

Nevyznívá to teď jako předvolební klišé…nic moc se nedělo? To říkají téměř všichni…

Bohužel u nás na Praze 11 je to pravda. Už jenom fakt, že za jedno volební období se vystřídali dva starostové, mluví za všechno. 4 roky ve funkci mají smysl. První rok se s chodem úřadu seznamujete. Dva roky můžete intenzivně pracovat. A poslední rok se snažíte dotáhnout projekty a připravit na nadcházející volby. A právě tento poslední rok stávající vedení radnice vměstnalo do několika posledních měsíců a rychle dokončují těch pár projektů, které je vidět. Potěmkinovy vesnice v praxi.

A co plánujete udělat po volbách? Nechci teď slyšet celý volební program, ale pár konkrétních věcí…

Pokud uspějeme ve volbách, budeme především usilovat o opětovné nastartování rozvoje Jižního Města, zlepšení občanské vybavenosti a zvýšení nabídky sportovního a kulturního vyžití. Chceme znovu zavést program Jižní Město - město pro život, kterého cílem je pomoci vlastníkům panelových domů řešit problémy v jejich okolí, jako je například úklid a údržba kontejnerových stání, vypořádání majetkových poměrů k pozemkům pod domy, údržbu zeleně atd.

Je důležité řešit problémy se Zahradami Opatov a ubytovnou Sandra. Obojí jsme koupili jako bytový komplex pro seniory, samoživitelky s dětmi atd. Zahrady Opatov jsme před 7 lety pořídili za 530 milionů korun a dnešní hodnota se vyšplhala k 900 milionům. Sandra nás stála 330 milionů korun a její dnešní hodnota je 600 milionů. Jsou to obří investice, které se - jak je patrné - vyplatily. Je důležité, aby po Vašem působení na radnici něco zůstalo.

Dostali jsme se k hodně osobním věcem. Nicméně již ve 4. volbách jdete s kůží na trh. Proč jste tentokrát "číslo 2"? Neschoval jste za takto za lídra?

Vůbec ne. Dlouho jsme diskutovali o tom, kdo bude lídrem naší kandidátky. Ne proto, že jsem měl ty nejvyšší ambice. Prostě máme na kandidátce spoustu velmi kvalitních lidí. Každý z nich pracuje pro svoje okolí jistým způsobem. Většina z nich bezplatně a ve svém volném čase. A již několik let. Není to pro ně otázka posledních předvolebních měsíců. Mají ve svém oboru dobrou pověst a ohromné nadšení pro to, co dělají. Bylo velmi těžké zvolit lídra. Nakonec jsme se shodli na Petru Součkovi. Jeho povolání je vodní záchranář, ale živí se samozřejmě jinak. Své povolání vykonává zdarma a ve svém volnu. A takových kandidátů máme většinu. Jsou to dobrovolníci, nadšenci, prostě skvělá parta. Po 8 letech v úřadě jako starosta si plně uvědomuji, jaké nasazení tato funkce vyžaduje. A já chci vidět vyrůstat své dvě nejmladší děti. Nechci už doma nic prošvihnout. Rád týmu pomůžu, ale už dávno nechci být jedničkou…