I nám v HONDL GLOBAL SERVICES, a. s. se po obchodní stránce dařilo. A to nejen na tuzemské, ale i mezinárodní úrovni,“ hodnotí pozitivně rok 2018 Ing. Jiří Hondl, spolumajitel české rodinné, dnes již nejenom úklidové, společnosti, která nese ve svém názvu jeho jméno.

Jsme v jednom kole

Úklid, hygienický servis, management objektů, deratizace, dezinfekce, facility management, úklid, zimní a letní údržba komunikací a opět úklid. Stále dokola. Poptávka střídá poptávku, boj se špínou však nikdy nekončí. Důležité je, aby všechno fungovalo a klienti se na HONDL GLOBAL SERVICES (HGS) mohli spolehnout.

Údržba nemovitostí není nic jednoduchého, sotva se někde něco opraví, nebo vymění, už je potřeba zasáhnout na druhém konci objektu. „Pro naše dobře vyškolené pracovníky nic z toho není problém. Jsou zvyklí pracovat sedm dní v týdnu a po směnách bez problémů pokryjí 24 hodinový provoz,“ vysvětluje František Hondl, druhý spolumajitel firmy, který je zároveň i provozním ředitelem.

Jeden svět a dva různé pohledy

Naklizená a čistá rána vítají zaměstnance firem, ve kterých se pracovníci z HGS starají o firemní objekty. Ranní příchod lesknoucí se chodbou do čistě upravených kanceláří, šaten nebo a na provoz je vždy příjemnější, než chodit pracovat do zašlých místností, které neviděly čisticí prostředky, jak je rok dlouhý.

Nás na oplátku zase potěší, že následující den můžeme začít se vším znovu,“ usmívá se František Hondl a dodává: „Naši nejvěrnější zákazníci s námi spolupracují už pěknou řádku let a vesměs se nejedná o žádné malé společnosti, ale o firmy s mezinárodním renomé.

Vyváží čistotu do Evropy

Ne, že by nám byla Česká republika malá,“ směje se Jiří Hondl, když vypráví, jak rodinná úklidová firma z Kladna postupně dobývá evropský trh. „Vloni jsme však dostali nabídku, která se neodmítá. A sice zúčastnit se opravdu velikého tendru na správu a údržbu nemovitostí pro klienta, který působí na celém světě. Hledal tehdy partnera pro svá středoevropská logistická centra, na kterého měl ty nejvyšší nároky. Zvítězili jsme,“ dodává lakonicky Jiří Hondl při vzpomínce na hektické prázdniny roku 2017, kdy se pilovaly i ty nejmenší detaily klíčové nabídky.

Narodil se CEJS

Společně s kolegy ze Slovenska a z Polska tehdy v rekordně krátkém čase založili mezinárodní holding s názvem Central Europe Janitorial Services – zkráceně CEJS Group, a.s. Jeho plány na získání nových klientů v rámci střední Evropy jsou od samého začátku příjemně ambiciózní. Nadnárodní klienti působící v těchto zemích by je rozhodně neměli ve svých výběrových řízeních opomíjet. „Dokonce by pro nás už v tuto chvíli nebyl problém, kdyby se naše podnikání rozšířilo o některou z dalších sousedních zemí,“ nebojí se dalšího rozvoje svých společností Jiří Hondl.

Musíte vědět, co chcete a pak za tím jít

Úspěšní mohou být jen ti, kdo se nebojí úspěchu. Ač se to na první pohled možná zdá zvláštní, řada manažerů a majitelů firem se předem zalekne možného skokového rozšíření firmy a s tím spjaté odpovědnosti. „Určitá dávka rizika k podnikání jednoduše patří a každý z nás má zkrátka tu svoji hranici posazenou někde jinde,“ vysvětluje Jiří Hondl, podle kterého je nejdůležitější vědět, co chcete a nevzdávat to, dokud se vám to nepovede.

Začínali od nuly, dnes točí desítky milionů

Jen díky této „jednoduché“ filozofii se během dvaceti let existence z malé české rodinné firmy, původně o třech lidech stala společnost, která se v rámci HONDL GLOBAL SERVICES, a.s. stará o 1.120 aktivních klientů, dává práci 624 lidem a jejíž roční obrat dosahuje bezmála 165 milionů. „Na hospodářské výsledky za CEJS Group, a.s. zatím ještě čekáme, nicméně díky letitým zkušenostem a přízni i spokojenosti našich zákazníků je holding v plusu od samého začátku. A toho si moc vážíme,“ uzavírá náš rozhovor provozní ředitel František Hondl.