Podmínka pro novou lokalitu byla totiž splněna – 2000 e-mailových adres se podařilo sehnat za rekordně krátkou dobu. „Zájem obyvatel Prostějova nás velmi překvapil a předčil naše očekávání,“ prohlásil Marek Haller, marketingový ředitel Rohlik.cz. První nákupy si Prostějované budou moct objednávat od středy 14. srpna.


Největší český online supermarket má novou lokalitu. Po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích a Liberci expanduje také do Prostějova. A to rychleji, než se čekalo. Rohlik.cz totiž v minulém týdnu zveřejnil na svých sociálních sítích výzvu – pokud se podaří od místních lidí sehnat do 20. srpna minimálně 2000 e-mailových adres, budou na prostějovské adresy mířit kurýři s nejčerstvějšími potravinami. Požadovaný počet se podařil vybrat už za pět dní!


„Na našich sociálních sítích byly pod příspěvkem velmi silné reakce, výzva se mohutně sdílela a komentovala. Takhle jsme si jednoznačně otestovali, že lidé v Prostějově si na Rohlik.cz opravdu přejí objednávat nákupy,“ doplnil Marek Haller. „Každý 100. nasbíraný e-mail jsme navíc odměnili nákupem zdarma v hodnotě 1000 korun.”


Hypermarket i poctivé lokální obchody v jedné kapse
Online supermarket Rohlik.cz má stejně široký výběr a ceny jako hypermarket. Narozdíl od běžných kamenných obchodů ale dokáže zákazníkům nabídnout navíc obrovský výběr poctivých lokálních potravin a menších kvalitních značek, které jinde nenabízí. „Stačí si stáhnout do mobilu naší aplikaci nebo navštívit náš web Rohlik.cz a rázem máte v jedné kapse celou nabídku svého oblíbeného hypermarketu a k tomu stovky menších lokálních obchůdků včetně vyhlášených pekáren, řeznictví, zelinářů nebo farmářů,” vysvětluje výhody nákupů online marketingový ředitel Rohlik.cz Marek Haller.


Čerstvá úroda za 6 hodin z pole u zákazníka
Extrémně krátká cesta zboží od dodavatele k zákazníkovi je jedna z dalších výhod online supermarketu Rohlik.cz. „Díky našim technologiím a vyspělé logistice dokážeme doručit zákazníkovi domů například čerstvě sklizenou zeleninu z místních polí už za 6 hodin od sklizně. To kamenný supermarket, který převáží potraviny zdlouhavě od dodavatele přes mezisklady a teprve potom na prodejny, nikdy nedokáže,” dodal Marek Haller.


Stejně rychle jako zeleninu umí Rohlik.cz doručit i několikrát denně čerstvé pečivo z místních pekáren nebo kvalitní, čerstvě naporcované maso od vyhlášených řezníků a farmářů. Nákupy až domů plánuje Rohlik.cz také 10 kilometrů od Prostějova. První objednávky budou možné od středy 14. srpna, a to od ranních hodin.