„Taková čísla nás hodně těší, byl to náš nejlepší rok. Uděláme maximum, aby kvalita našich služeb přetrvávala,“ ubezpečil generální ředitel společnosti Martin Mikš.

Enormní nárůst podle něj zapříčinila především letní sezona. Extrémní teploty táhly na koupaliště a především na zrekonstruovanou Riviéru, kterou navštívilo jednou tolik lidí než v roce 2017. „Počet se ještě o něco vylepšit dá, protože loni jsme otevírali až v půlce června, zatímco letos budeme už koncem května, byť při školním roce návštěvnost nebývá tak vysoká. Ovšem co se týče počasí v létě, nedovedu si představit extrémnější tepla, než jsme zažívali,“ usmál se Mikš.

Zdroj: STAREZ - SPORT, a.s.

AQUAPARK NA HRANĚ

Největší lákadlo z brněnských sportovišť však jednoznačně představuje kohoutovický aquapark, který v uplynulém roce přijal bezmála 358 tisíc návštěvníků. To je meziroční nárůst o téměř padesát tisíc lidí. „Tam už jsme se dostali na hranici provozních možností, víc lidí se tam nevejde,“ uznal Mikš.

Na vzrůstajícím počtu se podepisuje také stále větší číslo majitelů čipových hodinek, které umožňují vstup na veškerá sportoviště pod správou STAREZ-SPORT, a. s., se slevou a bez dlouhých front. Od listopadu je lze navíc koupit či dobít online přes e-shop propojený s projektem BrnoID.cz v sekci sport. „Počet majitelů čipových hodinek výrazně narostl a jakmile si je lidé koupí, mají větší tendenci navštěvovat střediska, kde uplatní slevy,“ uvažoval ředitel.

Mírný pokles ze středisek zaznamenaly pouze Lázně Rašínova, což zapříčinilo právě dlouhotrvající teplé počasí, a Bazén Lužánky, který byl tři měsíce zavřený kvůli rekonstrukci. „Pokud bychom odečetli odstávku, bude i tam nárůst. Za Lužánkami máme potenciál ke zvýšení návštěvnosti, protože letos postavíme wellness a když se poštěstí, zanedlouho také pětadvacetimetrový bazén,“ připomněl Mikš přeměnu Městského plaveckého stadionu Lužánky, který na konci roku oslavil čtyřicet let od otevření.

Tam už v listopadu skončila rekonstrukce relaxačního bazénku a letos se návštěvníci dočkají otevření zcela nového wellness. „Předali jsme staveniště a už začaly práce, které potrvají přibližně dvacet týdnů. Hotovo tedy bude někdy koncem května, ale jelikož v tu dobu končí saunovací období, nemá smysl wellness v červnu otevírat. Spustíme tam omezený zkušební provoz, abychom zjistili, zda jsou nějaké potíže. Myslím si, že plnohodnotný provoz začne v září,“ přiblížil situaci technický ředitel lužáneckého stadionu Richard Elleder.

Podle projektu tam vzniknou finská sauna, parní sauna, biosauna, vířivka i ochlazovací bazének. „ Stavba je rozjetá, smlouvy podepsané, peníze jsou taky. Věřím, že už to zdárně dopadne. Do toho příští rok opravíme potrubí, které máme někde ještě původní z roku 1978, a také terasy,“ sdělil Elleder.

VYROSTE I BAZÉN

V roce 2020 by pak měl podle plánu přibýt za Lužánkami nový 25 metrů dlouhý bazén, který umožní pořádání mezinárodních závodů. „Momentálně se řeší změna územního plánu plochy, kde má stát bazén, ta bude hotová snad do konce roku. Souběžně pracujeme na projektu, abychom ho v co nejkratší době předložili městu. Myslím si, že od té doby lze bazén do roku a půl postavit,“ opatrně odhadoval ředitel Lužánek.

Spolu s pětadvacetimetrovým bazénem tam vyroste také dětský v délce 16,6 metru. „Tím za Lužánkami vznikne něco, co v republice téměř nenajdete. V malém školním bazénu lze učit plavat i děti. Chceme nabídnout lidem kompletní výcvik od neplavců až po vrcholové plavce,“ objasnil Elleder.

Tím však městská společnost STAREZ-SPORT, a. s.,s novinkami v roce 2019 nekončí. Proměnou projde také Bazén Ponávka, který chystá pro návštěvníky i novou parní saunu. „V letošním roce bude čtyřměsíční odstávka na Ponávce, celou ji spravíme a zateplíme. Po rekonstrukci bude k nepoznání,“ slíbil Mikš.

Bazén Ponávka brzy otevře novo parní saunuZdroj: STAREZ - SPORT, a.s.

Bazén Ponávka brzy otevře novou parní saunu
Autor: STAREZ - SPORT, a.s.