Někdy je u nás v redakci tak nabitý den, že si odskok na hodinový oběd nikdo z nás nemůže dovolit. V takovém případě nastává čas na vaření u nás v laboratoři ThinkFood, kde je kuchyň, vždy plná lednice a nové spotřebiče Whirlpool. Přestože mají technologii 6. smysl a dovedou vařit skoro samy, nechávají dost prostoru těm zkušeným, nadšeným a lačným nejen po vaření ve velkém, ale také po objevování nových kulinárních možností. Tentokrát jsem vzala na sebe obě role já a jako kuchař průzkumník jsme se pustila do testování unikátní technologie CRISP, která je předností naší multifunkční mikrovlnné trouby AMW 730.

Ke crispování je potřebný speciální talíř z příslušenství trouby, který umožňuje rychlou přípravu běžných jídel v mikrovlnných troubách vybavených funkcí CRISP. Před jeho použitím jsem musela nejdříve kolegům vysvětlit, že ten krásný nový talíř opravdu není podnos na šálky kávy, ale nástroj, s jehož pomocí budeme za 10 minut obědvat. Designpilot nevěřil, a tak jsem se pustila do práce…

Ingredience
• 500 g čerstvých krevet (lze použít i mražené, 6. smysl to pochopí.)
• pár snítek čerstvého tymiánu
• sůl, pepř
• lžička drceného sušeného chilli
• kůra i šťáva z ½ citronu
• sůl, pepř
• olivový olej

Postup
Krevety omyje a nechte je chvilku okapat v cedníku. Přendejte je na talíř CRISP. Pocákejte je dobrou dávkou olivového oleje, otrhejte lísky tymiánu, přidejte je spolu se solí a čerstvě mletý pepřem. Přistrouhejte kůru z poloviny omytého citronu. Prsty krevety důkladně promíchejte, ať se jim marináda dostane pořádně pod vousy.

Crispovací talíř vložte do trouby přímo na skleněný otočný talíř a pomocí středového tlačítka zvolte na troubě funkci CRISP. Čas nastavte na 10 minut a odstartuje. 3D distribuce mikrovln, vysokovýkonný gril a rotace talíře pracují současně. Za pár minut vytáhnete krevety s krásnou krustičkou. V tomto krátkém mezičase můžete ke krevetám udělat zeleninový salát nebo - jako my - krémové risotto. Super jsou i s grilovanou bagetou.

K vytahování talíře z trouby použijte speciální držák, kleště, kterými vařící talíř bezpečně uchopíte, aniž byste si pořídili ošklivou popáleninu ruky. Do horkých krevet nakonec vymačkejte šťávu z citronu a talířem zatřeste, aby se senzační, opečený dresink dostal na korýše. Právě tahle chuť je dělá tak báječnými.

Poznámka na závěr: Pokud nejste majiteli spotřebiče s technologií CRIPS, použijte běžný pekáček, troubu na funkci gril.