„Od října evidujeme nárůst žádostí o nebankovní půjčky o 25 %, v listopadu a prosinci čekáme další růst zájmu o rychlé půjčky," říká marketingový ředitel úvěrové společnosti PROFI CREDIT Ondřej Lokvenc. Průměrná vánoční půjčka je podle průzkumu agentury Ipsos pro společnost PROFI CREDIT 7 869 korun, což je více než vloni. Lidé peníze zpravidla použijí na nákup věcí do domácnosti, které si nadělí pod stromeček. Nejčastěji si berou rychlé půjčky na elektrospotřebiče a elektroniku. Nejoblíbenějšími dárky budou ale letos v Česku opět hračky.


PROFI CREDIT u nás patří mezi pět největších nebankovních úvěrových společností. Nejoblíbenější půjčkou je u něj zaměstnanecký úvěr. V jeho rámci si lidé můžou rychle půjčit 10 000 až 166 000 korun. Tato rychlá půjčka vychází vstříc těm, kteří potřebují finance, a banka jim je poskytnout nechce. Klienti nemusejí uvádět důvod, na co chtějí půjčku použít, dostanou ji rychle, bez zbytečné administrativy a navíc je úvěr bez poplatku.


Zástupci úvěrových společností ale varují, aby lidé v obchodech nepodlehli nákupnímu šílenství. „Vždy je dobré stanovit si limit, a ten v žádném případě nepřekračovat. Půjčky slouží k nákupu věcí, které opravdu potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok," říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Lokvenc.

Půjčky na dárky i dárky za půjčky

Rychlé online půjčky jsou stále oblíbenější, 84 % Čechů například nakupuje vánoční dárky přes internet. Nebankovní společnosti ale nezůstávají pozadu a pro své klienty připravili také vánoční dárky. „Každý, kdo se zaregistruje na našich webových stránkách a správně zodpoví soutěžní otázku, může vyhrát. Až do Vánoc budeme každý týden soutěžit o poukázky na 5 000 korun do e-shopu Mall.cz," říká Ondřej Lokvenc. Kdo si půjčku vezme a bude splácet včas, může dostat od PROFI CREDITu finanční bonus až 25 tisíc korun. Více informací, recenze a zkušenosti najdete na www.proficredit.cz.


Zkrátka nepřijdou ani věrní klienti s dobrou platební morálkou, pro které je určen Klub dobrých klientů (KDK). Jeho členové mají nárok na výhodnější půjčky, nízké úroky a ušetří až 15 % z každé splátky. Druhá půjčka jim je navíc vyplacená zrychleně a zjednodušeně. Klub dobrých klientů má také speciální telefonní linku pro významné zákazníky na každého člena KDK čeká překvapení v podobě atraktivního dárku.