Půjčku můžete získat v bance, což je asi nejbezpečnější způsob. Musíte se ale smířit s tím, že peníze, které nutně potřebujete, nebudete mít k dispozici hned. Pokud vše proběhne hladce, můžete očekávat peníze na účtu třeba až za týden. Zapomeňte také na vyřízení půjčky on-line – do banky většinou musíte osobně.

Peníze Vám také může půjčit někdo z rodiny nebo známý. Ne vždycky ale naši blízcí mají k dispozici třeba 30.000,- Kč a ne vždy jsou ochotní půjčit více než pár set korun. Jakýkoliv zádrhel při splácení pak může nepříjemně narušit vztahy.

V poslední době tak lidé, kteří rychle potřebují půjčit peníze, většinou volí způsob nebankovní půjčky. Tady je ale třeba dobře vybírat a dát na zkušenosti a reference. Měli byste si dát pozor na několik věcí:

  • Nepodepisovat směnky.
  • Neplatit nic předem (tzv. poplatek za zpracování).
  • Řádně si přečíst smlouvu a dát si pozor na tzv. rozhodčí doložky a podmínky smluvních pokut.

Ještě než vyplníte žádost o půjčku, rozmyslete si, zda jste schopni půjčku splácet. Na splátky by neměly padnout veškeré vaše finance, které by vám následně chyběly na základní potřeby. Je dobré zvolit takovou půjčku, která se stane Vaší pohodlnou finanční rezervou.

Paní Adéle ze středních Čech po letech vypověděla službu lednice s mrazákem. V době, kdy se blíží léto a teplé počasí a v mrazáku máte nakoupené zásoby, je to opravdu nezávidění hodná situace. Co teď? Nová lednice přijde na sedm až patnáct tisíc korun… Kde je teď vzít? Sousedka, ke které si Adéla odnesla část potravin, doporučila podívat se na stránky www.qkonto.cz. Adéla vyplnila on-line žádost a ještě ten den se jí ozval zástupce společnosti. Potřebných 10.000,- Kč získala okamžitě. Pro jistotu si sjednala úvěrový rámec 20.000,- Kč, i když ho hned celý nevyčerpala. Člověk nikdy neví.

Qkonto je úvěr podobný kontokorentu - na dobu neurčitou, u kterého si sjednáte úvěrový rámec v rozmezí 10 - 50.000 Kč a můžete čerpat jakoukoli částku i opakovaně až do výše tohoto sjednaného rámce. Díky internetovému přístupu nebo mobilní aplikaci máte o svém úvěru přehled. Máte možnost si zvolit čerpanou částku i výši splátek.

Nemusíte se tedy stydět, když potřebujete nečekaně peníze navíc. S Qkontem nezískáte jen půjčku, ale i pohodlnou finanční rezervu se spoustou možností."

Více na www.qkonto.cz.