V sobotu 29. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil sedmý ročník již tradiční akce - Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Na start všech běhů se postavilo celkem 285 běžců všech věkových kategorií. 152 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 3 běžci si vyzkoušeli méně náročnou trať o délce 2 km, 47 běželo závod na 3,5 km a 83 se zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km, který odstartoval generální ředitel Plzeňské teplárenské, Ing. Václav Pašek, PhD. Hlavního závodu se zúčastnil, v roli běžce, i předseda představenstva PLTEP, pan Roman Jurečko.

„Závod byl určen pro širokou veřejnost a opravdu se jej může účastnit každý, ať má s během minimální zkušenosti, teprve začíná, nebo je zkušeným běžcem,“ uvedl pan ředitel a doplnil: „přáli jsme si, aby na akci přišlo co nejvíce účastníků a byli s ní spokojeni. Troufnu si říct, že se nám to podařilo i díky tomu, že oproti podobným akcím nabízíme mnoho nadstandardních služeb. Mohu vyjmenovat občerstvení zdarma, účastnické medaile pro všechny děti i zajímavý doprovodný program.“

Pro účastníky akce bylo jako každoročně připraveno několik tratí, ze kterých si mohli vybrat podle délky i náročnosti. Děti běžely v závislosti na věku na tratích dlouhých 300 m, 1,1 a 2 km. Pro dospělé byly připravené tratě o délkách 2 km; 3,5 km a 5,5 km. Jednotlivým trasám jsme přiřadili různá motta, která je charakterizují. Nejkratší trasa nese název „Zvládnu uběhnout 2 km po rovině?“, trasu o délce 3,5 km jsme nazvali „Už si troufnu i menší kopec!“ a tu nejdelší, 5,5 km dlouhou „Nemám problémy ani s náročným kopcem.

Svojí přítomností Běh teplárny podpořil zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka, poslankyně parlamentu ČR, Ilona Mauritzová a členka Rady Plzeňského kraje, Radka Trylčová. Kromě věcných cen a medailí se někteří běžci mohli radovat z cen z bohaté tomboly společnosti Plzeňská teplárenská.

 Zdroj: PLZEŇSKÁ TEPLÁRENSKÁ