Každý samozřejmě z trochu jiného důvodu. Někdo jako hračku, jinému nahrazuje přírodu, které ve městě moc není, někdo tvrdí, že ho pejsek přinutí se hýbat. Řada lidí v pejskovi hledá kamaráda a společníka, který by zaplnil jejich samotu.

Přítomnost psů ve městě má samozřejmě své odpůrce, kteří argumentují exkrementy nebo nezvladatelnými psy, kteří ohrožují děti a chodce. Všude, kde je větší koncentrace lidí, občas samozřejmě k incidentům dojde, ale těch kvůli psům je jen mizivé množství. Lze potvrdit, že pokud jsou majitelé psů zodpovědní, po svých pejscích uklízejí, nechodí s nimi tam, kam nemají a mají své svěřence dobře vychované, k žádným konfliktům nedochází. V tomto ohledu se v Praze už mnohé změnilo. V restauracích a jinde si lidé na pejsky zvykli, mají svá místa k venčení, všude dnes již najdete pytlíky na jejich exkrementy. Prostě dnes si už život v Praze bez našich věrných psích kamarádů nedovedeme představit.

Kdo se o pejska stará?
Ze zkušenosti víme, že lidé, kteří mají své pejsky opravdu rádi, se o ně také dobře starají. Jejich psi mají čip, majitelé s nimi chodí k veterináři, nechávají je pravidelně očkovat, uklízejí po nich. Jejich psi bývají rovněž poslušní a ovladatelní. O své psy se odpovědně starají především rodiny s dětmi a stejně tak i starší lidé, pro které je pejsek často jejich jediným kamarádem.

Většina majitelů na své miláčky nedá dopustit a udělala by pro ně všechno možné. Pohled na jejich šťastného a spokojeného psího kamaráda, jeho radostné vítání, když přijdou domů, je pro ně nejlepší odměnou. Chov psa ve městě není úplně levnou záležitostí. Kvalitní krmení je dnes čím dál dražší, k tomu je nutno připočíst poplatky za veterináře, léky, případně za jiné ošetřování pejsků. A pak je tu ještě pravidelný poplatek, který požaduje město.

Zodpovědným majitelům psů bychom rádi zlevnili náklady na jejich domácího kamaráda nebo jediného společníka. Není důvod, proč by lidé, kteří se o své pejsky dobře starají, mají vše v pořádku a po svých pejscích uklízejí, měli platit vysoké poplatky. Často totiž tito vzorní majitelé psů patří mezi ty, kteří nemají peněz nazbyt a vycházejí tak tak. Proto je zrušení poplatků za psa pro jejich zodpovědné a svědomité majitele správným krokem.

Toto ovšem absolutně neplatí pro ty, kteří se o své psy nestarají, nechávají je volně běhat po dětských hřištích nebo tam, kam psi nemají dovolen přístup, neuklízí po nich a jejich psi je neposlouchají nebo se je jejich majitelé ani nesnaží ovládat.

Zlevníme život všem Pražanům
Praha je jistě krásná. Je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ale život v Praze je čím dál dražší. Může za to především turistický ruch, který zvedá ceny za jídlo, ubytování, dopravu, vlastně všechno. Někteří podnikatelé na turistech vydělají. Ale řada Pražanů sleduje jen pořád větší vír ve své peněžence.

Chceme proto, aby se životní náklady pro obyvatele Prahy zlevnily. Chceme, aby co nejvíce peněz z rodinného rozpočtu zůstalo pro rodinu. Chceme zlevnit bydlení, dopravu po městě, ceny energií, některé výdaje ve škole, stejně jako poplatky za psy.

Prostě zlevníme život všem Pražákům! Více na www.jasne.cz