Mikrobiální osídlení zažívacího traktu není otázkou jen správného trávení. V našem imunitním systému sehrává střevní mikroflóra důležitou roli. Při správném osídlení nedovolí přítomné bakterie většímu pomnožení cizích druhů nežádoucích mikroorganismů. Pro zajištění správné funkce tohoto systému je nezbytné udržovat skladbu a rovnováhu složení tohoto systému. Stresové faktory, nevyvážená strava, nedostatek spánku a psychická zátěž mohou posunout rovnovážný stav střevní mikroflóry tak, že místo užitečných bakterií mléčného kvašení podporujících zdraví (např. laktobacily a bifidobakterie) se do převahy dostanou škodlivé nebo patogenní mikroorganismy (např. některá clostridia).

Vhodně zvolená probiotika pomohou náročné období podzimu dobře snášet jak dospělým, tak dětem. ADULTS DOPHILUS obsahuje sedm vybraných kmenů bakterií mléčného kvašení určených dospělým pro optimální složení střevní mikroflóry. Toto složení omezuje přítomnost a účinnost nepříznivých, zejména patogenních a hnilobných bakterií. Baterie mléčného kvašení odbourávají laktózu, produkují enzym laktázu a snižují laktózovou intoleranci. Přispívají také k absorpci minerálů a tvorbě důležitých vitamínů skupiny B, navíc zlepšují trávení hlavních živin, tedy bílkovin, sacharidů a tuků.

PROBIO JUNIOR je probiotický přípravek určený pro děti, které jsou vystavené stresu školní a předškolní docházky. 1 tobolka obsahuje 10 miliard životaschopných bakterií Lactobacillus plantarum v kombinaci s vitamíny B1 B2 a B6, jejichž nedostatek může vést k únavě, snížené odolnosti organismu, k depresivním náladám apod. Lactobacillus plantarum tvoří velmi důležitou část střevní mikroflóry. Redukuje nadýmání a bolesti břicha, celkově zlepšuje trávení a tím vstřebávání živin. Udržuje střevní rovnováhu a významně se podílí při léčbě dráždivého tračníku. Zajistěte vašemu školákovi pravidelný příjem vitamínů a usnadněte mu příchod do školy.

Kompletní řada probiotických doplňků k objednání na e-shopu zde: www.pharmaagency.cz/humanni-produkty/e-shop.htm