I tento rok nabízí zámek Karlova Koruna o prázdninách návštěvníkům bohaté vyžití. Nabízí výukové programy, kulturní i sportovní aktivity.

Zdroj: Kinský dal Borgo, a. s.Zdroj: Kinský

Hned 4.7. se můžete těšit na hudební akci Matuška na zámek! Přijeďte si zavzpomínat a připomenout legendární hity Waldemara Matušky právě na zámku Karlova Koruna.  

Novinkou na zámku Karlova koruna je letošní rok výstava Vilém Kinský – diplomat ve službách Albrechta z Valdštejna. Výstava připomíná význam šlechticů ve společenském životě naší minulosti a jejich roli v diplomatických službách. Jedná se o dramatické působení hraběte Viléma Kinského z Vchynic a Tetova ve službách Albrechta z Valdštejna při spiknutí proti císaři Ferdinandovi II. Výstavu můžete shlédnout v rámci historické prohlídky zámku. 13.7. pak můžete zažít přítomnost Albrechta z Valdštejna a jeho setkání s Vilémem Kinským

Zdroj: Kinský dal Borgo, a. s.

10.8. pak můžete těšit na hudební přestavení Šlechtická sídla v souznění, které proběhne v Mramorovém sále zámku. Těšit se můžete na Dashu, Martina Kumžáka a Petera Bindera. 

I tento rok se bude konat populární Hradozámecká noc. Komtesa Nora Kinská zve dospělé i děti na podvečerní prohlídky zámku.

Zdroj: Kinský dal Borgo, a. s.

Po celou letní sezónu je na zámku Karlova Koruna připraven bohatý program pro děti i dospělé. Pro děti je připravena Pohádková cesta zámeckým parkem. Každý zámecký park má za svou bohatě tepanou bránou nějaké tajemství. I Karlova Koruna ho má a ráda se s vámi o něj podělí. V parku byl zaznamenán zvýšený výskyt tajemných postav – skřítků a víl. Tyto bytosti střeží park a pomáhají stromům v našem parku a vy je můžete potkat na naší pohádkové cestě.  Navštívit můžete také letní kino.

Zdroj: Kinský

Pokud si budete chtít po prohlídce zámku odpočinout, můžete se zastavit a dát si výtečnou kávu v zámecké kavárně CAFFÉ ORANGERIE. Součástí kavárny je i obchůdek s dárkovým zbožím, nebo navštívit  Zámeckou restauraci a ochutnat místní báječné pokrmy. Prostory lze rovněž využít pro uspořádání svatebních hostin, rodinných oslav, či firemních akcí. Těšíme se na vás!

Zdroj: Kinský