Jedním z nejoblíbenějších materiálů používaných na povrchu dveří je dýha. Kromě toho, že výborně vypadá, je její předností také odolnost vůči mechanickému poškození. Hodí se tak do téměř každé místnosti. Dýha vzniká krájením nebo loupáním tenkých plátů kmenů stromů, na které se následně nanese několik vrstev velmi tvrdého povrchového laku. Nejčastěji se používá pro interiérové dveře do místností s podlahami z masivu.

Do frekventovanějších prostor s častým namáháním dveří, jako jsou dětské pokoje, je ideálem laminát v provedení CPL či HPL (střednětlaký a vysokotlaký). Tyto tvrzené povrchy se vyznačují odolností jak proti mechanickému namáhání, tak vůči běžně používaným čisticím a dezinfekčním prostředkům. Díky tomu se snadno udržují a obstojí třeba i v bytech s domácími mazlíčky či ve veřejných objektech.

Pro milovníky nadčasových interiérů jsou na trhu k dostání celoskleněné dveře. Hodí se například do místností, které je nutné prosvětlit nebo opticky zvětšit. Různé druhy skel také umožňují rozvinout vlastní osobitý styl. K mání jsou čirá i zabarvená skla, hladká či ornamentní s možností volby samostatných motivů. Ačkoli by se mohlo zdát nebezpečné mít v domácnosti skleněné dveře, zejména pokud se v blízkosti dveří často pohybují děti, opak je pravdou. Celoskleněné dveře a stěny SAPGLASS jsou vyrobeny z bezpečnostního kaleného skla. To má oproti klasickému sklu podstatně lepší vlastnosti. Kalením získává sklo zhruba pětinásobnou pevnost, nelze jej tedy snadno rozbít.

Jaké panují trendy, pokud jde o design interiérových dveří? Jaké materiály, barvy, vzory či dekory jsou nejžádanější a proč?

 „Bílá je věčná, a to se týká také trendů v interiérových dveřích. Je to oblíbené univerzální řešení, které neomrzí a zároveň jej lze kombinovat s různorodým stylem doplňků a dalšího zařízení. Nicméně zákazníci jsou stále odvážnější a nebojí se netradičních barev ani materiálů, stejně jako vyhledávání vysoce funkčních technických řešení. I to jsou důvody, proč máme u nás na výběr ze 187 barev RAL nebo z více než 500 dekorů HPL laminátů od předních světových výrobců, které prostřednictvím dveří byt prozáří a dodají mu svěží vzhled.  Samozřejmě nesmíme opomenout širokou nabídku celoskleněných dveří s tištěnými motivy, které dnes najdeme v každém moderním interiéru.  Nadčasovým trendem je samozřejmě přírodní dýha, která vás dokáže hned na první pohled doslova nadchnout, protože jde o přírodní materiál a každé dveřní křídlo je díky tomu nenapodobitelným originálem, který se nikdy neomrzí,“ odpovídá Petr Klíma, produktový specialista SAPELI, který svými radami i tento rok pomáhal nejen soutěžícím celonárodní soutěže kutilů Rekonstrukce roku, která již brzo bude znát své výherce.