Společnost je významným zaměstnavatelem, který dává práci téměř dvěma stovkám lidí v jihomoravském kraji a dalších několik desítek na Plzeňsku. Podle Jany Puškáčové, regionální manažerky společnosti Elis pro ČR, Maďarsko a Slovensko, jsou zejména kvalitní zaměstnanci klíčem k úspěchu Elisu: “Dlouhodobě si zakládáme na tom, aby našimi zaměstnanci byli proškolení lidé na správném místě. Jen ti jsou totiž zárukou prvotřídně odvedené práce, kterou poskytujeme našim klientům”.Zdroj: Elis Ve Slavkově u Brna provozuje jedinou ultračistou prádelnu v zemi, tzv. cleanroom, který dodává pracovní oděvy a další pomůcky pro řadu farmaceutických a vysoce specializovaných průmyslových provozů, ale i podstatnou část výzkumných institucí a laboratoří, univerzit a vědeckých projektů. Ve Velkých Pavlovicích se věnují zejména servisu rohoží a pracovních oděvů pro potravinářský průmysl, kovovýrobu a strojírenství, petrochemický a energetický průmysl. Třetí závod, nacházející se v Kralovicích na Plzeňsku, se dlouhodobě věnuje segmentu rovného prádla.

Zdroj: Elis

 Každé z těchto odvětví má svá specifika a standardy, ke kterým je třeba v procesu praní přihlížet. Zároveň společnost Elis všem klientům nabízí řešení přímo na míru, tak, aby odpovídalo jeho požadavkům a splnilo tak i ty nejpřísnější hygienické podmínky. 

Týmy pracovníků byly a jsou velkou oporou i v době krize. V tomto svízelném období se obzvláště projevily a projevují kvality zaměstnanců, jejich loajalita a morálka, které významně ovlivnily a stále mají velký vliv na chod celého provozu. “Tak sehraný tým jako máme v Elisu, který si vzájemně věří a funguje efektivně, je tím nejdůležitějším faktorem, díky němuž vím, že krizi zvládneme,“ dodává Jana Puškáčová.

Jana PuškáčováZdroj: Elis

Nejen na své zaměstnance se prádelny Elis zaměřují ve svých CSR aktivitách, které mají významný dopad nejen na chod celé firmy, ale i na spokojený život v regionu. Velkým tématem je zejména udržitelnost, spojená se sociální a enviromentální odpovědností.

Skupina Elis je mezinárodním lídrem v oblasti textilních a hygienických servisních služeb. Elis nabízí operativní pronájem textilií, rohoží a hygienického řešení zahrnující nejen pronájem, ale také servisní a především prádelní služby. Společnost Elis má v České republice tři závody, ve Slavkově u Brna, ve Velkých Pavlovicích a v Kralovicích. Elis působí ve 28 zemích Evropy a Latinské Ameriky. Globálně se skupina Elis věnuje navíc také pronájmu a údržbě průmyslových utěrek, nápojových automatů, hygieně, deratizaci a hospodaření se zdravotnickým odpadem.