BOZP jako zákonem daná povinnost

Česká republika jako člen EU má přesně dané právní předpisy týkající se BOZP. Jedná se o závaznou směrnici rady č. 89/391/EHS z 12. června 1989. Ta pojednává o zavedení příslušných opatření týkajících se zlepšení jak bezpečnosti, tak i ochrany zdraví zaměstnanců při výkonu práce.

BOZP mohou zpracovat profesionálové

Bezpečnost a ochranu zdraví při práci v podstatě tvoří hned několik důležitých opatření, jež jsou stanovena prostřednictvím legislativy zaměstnavatelům. Ti mohou řešit vše buď svépomocí, anebo objednáním služeb profesionální společnosti. Výbornou volbou je v tomto ohledu například společnost Civop.

Prevence jako základ

Nový přístup v oblasti BOZP dnes neřeší pouze aspekty vztahujících se k negativním dopadům, ale i prevenci. Přesně to si uvědomuje společnost Engelbert Strauss. Právě tohoto výrobce pracovního oblečení a jeho sortiment si představíme mnohem podrobněji.

Tradiční výrobce kvalitního moderního pracovního oblečení

Společnost Engelbert Strauss je celosvětovým výrobcem pracovních oděvů. Základem jí vyrobených produktů je hlavně stavebnicový systém, díky němuž lze jednotlivé kusy kombinovat a dokonale vyladit pracovní outfit. Základem produktů této společnosti jsou maximálně přizpůsobivé strečové materiály umožňující vysokou volnost pohybu. Firma nabízí oděvy pro všechny možná odvětví. Jmenovat bychom mohli gastronomii, klasickou výrobu ve strojírenství nebo stavebnictví, zdravotnictví a spousty dalších oborů. Samozřejmostí je vlastní vývoj oděvů a maximální důraz na originalitu. V Evropě vlastní firma 10 svých společností a dodává sortiment spoustě mezinárodních zákazníků.

Dynashield pro extrémní volnost pohybu

Řada Dynashield nabízí strečové oděvy, které se dokážou maximálně přizpůsobit pohybu. Zajistí ji především speciální čtyřsměrný streč bXeric® double wave. Ten se podílí mimo jiné také na rezistenci vůči mechanickému oděru. Bundy i kalhoty jsou vybavené speciálními kapsami, jež stoprocentně člověk ocení. Namáhaná místa jsou logicky opatřená ještě navíc zesílenými švy. U kalhot je výborný speciální pásek Flexbelt®. Zapomenout nelze ani na decentně řešené odrazky u všech druhů oděvů této řady.

Džínová elegance s Motion Denim

O skutečnosti, že i v práci můžete vypadat perfektně i při maximální ochraně díky oděvům, nás přesvědčí řada Motion Denim. Ležérní denimový outfit vypadá svěže a v kombinaci s potiskem může vytvořit naprosto stylovou firemní identitu. Vynikající jsou k této kolekci trička ve stylu pop art. Džíny zkrátka mohou frčet i na pracovišti.

Oděvy pro každý provoz

Dámské i pánské oblečení do zaměstnání může být stylové v jakémkoli oboru. Engelbert Strauss nás o tom stoprocentně přesvědčí. Moc hezké komplety jsou například ty, jež jsou určené pro gastro provozy. Nadčasově vypadá především pestrobarevné pruhové provedení. V kombinaci s džínami stoprocentně zaměstnanci zaujmou. Zapomenout nemůžeme ani na zdravotnictví. I tady už dávno nehraje prim pouze klasická bílá. Lidé se chtějí i na klinikách cítit příjemně a svěže. Výbornou volbou jsou zejména odstíny červené. Nedílnou součástí outfitu musí být i stylová obuv. Engelbert Strauss nabízí bezpečnostní obuv, která vypadá stylově a lehce. Zapomeňte na tradiční klasické pracovní těžké boty a užívejte si moderních variací bot, jež budou dokonale sedět k celkovému oblečení. Vybrat si můžete ze spousty zajímavých svěžích barev.

Jen oblečení nestačí

Bezpečnost práce rozhodně není pouze o oděvech. Vyplatí se vsadit i na spolehlivý bezpečnostní systém. Firma by měla být napojena na centrální pult ochrany. Vybírat lze současné době ze spousty nejrůznějších bezpečnostních zařízení, jež jsou sestavena z kamer, sirén a GSM modulů. Výbornou volbu představují například zabezpečovací systémy společnosti Jablotron. Umí nejen hlásit vloupání, ale dokážou také informovat o požáru anebo se jejich prostřednictvím reguluje vytápění. Neméně důležitá je i komunikace. Vybírat lze dnes spousty zařízení.