Lukáši, jaká je tvá pracovní pozice?

Pracuji na pozici mechanik údržby/seřizovač. U nás to funguje tak, že každý údržbář má na starosti určitou technologii a výrobní zařízení. Já dohlížím na zařízení na výrobu želatinových bonbonů – tedy Varnu, kde celý výrobní proces začíná, a Mogul, což je licí zařízení na výrobu želé.

Co všechno tvá práce obnáší?

Je to celý souhrn činností. Od základního seřízení a nastavení stroje až po jeho kompletní přestavbu a každoroční generálku. Součástí mé každodenní práce je i počítačové nastavení stroje, i když pouze v té jednodušší formě (nastavení taktů a různých parametrů).

Díky znalosti technického kreslení ze školy se mohu podílet i na rozkreslování náhradních dílů.

To nejdůležitější je, abych pochopil funkčnost zařízení a mohl dělat mechanické zásahy. Když to jede hladce, mám radost.

Výroba pendreků v Candy Plus, vyžaduje precizní seřízení strojů. A to je práce, kterou Lukáš Krištofík dobře umí.Výroba pendreků v Candy Plus, vyžaduje precizní seřízení strojů. A to je práce, kterou Lukáš Krištofík dobře umí.  Autor: archiv Candy Plus Sweet Factory

Baví tě to?

Je to zodpovědná práce, člověk musí být pozorný a přesný.    Ale mám rád techniku a to, když věci šlapou tak, jak mají. Proto mi toto povolání zcela vyhovuje.

Stereotypní rozhodně není…

Přesně tak, každá směna je jiná, denně čelím novým výzvám, musím hledat nová řešení. Ta rozmanitost je na tom nejlepší.

Nedokáži si představit, že bych měl celý den vykonávat jednotvárnou činnost v kanceláři nebo se živit jako obchodník. To pro mě není. Rád sleduji výsledky své každodenní práce, která přímo ovlivňuje kvalitu a vzhled našich produktů.

A proč zrovna potravinářský průmysl?

Jídlo přece baví každého! (smích) Jíst se bude vždycky, takže potravinářství má budoucnost jistou.  Je taky zajímavé mít na potraviny pohled z obou stran: coby koncový konzument i jako ten, kdo je přímo u výrobního procesu. Jak ses o místě v Candy Plus dozvěděl?

To nebylo nic těžkého. Pracuje zde můj otec i bratr. Jejich spokojenost pro mě byla nejlepší referencí.

Bratr začínal na stejné pozici jako já a časem se vypracoval na mistra údržby. Je fajn, když má člověk prostor pro růst.

Firma má navíc v okolí dobré jméno, finanční ohodnocení je pro mne také více než uspokojivé. Neváhal jsem.

Letos tě čeká malé výročí…

Ano, máte pravdu. 21. září to budou dva roky od té doby, co jsem nastoupil.

Máš čas i na rodinu a koníčky?

Máme s manželkou dvě malé dcery, jedna má dva roky, druhá dva měsíce, proto se věnuji hlavně rodině. Mezi mé záliby patří jednoznačně motorismus – závody do vrchu. Začínal jsem jako mechanik, pochopitelně (úsměv), ale strhlo mě to a dnes už aktivně závodím. Tedy když děti a čas dovolí…

Závodní vozy jsou Lukášovou velkou zálibou.Závodní vozy jsou Lukášovou velkou zálibou.Autor: archiv Lukáše Krištofíka