Pohledy z letadla v teple domova

„Když se řekne region Kolínsko, jako první se mi vybaví Kolín a gotický chrám svatého Bartoloměje, ale také židovské hřbitovy a skvěle zrekonstruovaná synagoga,“ popisuje oblast regionální projektový manažer Tomáš Klepáček. Nedílnou součástí tohoto regionu je i město Kouřim, kde se natáčela celá řada dílčích scén různých filmů a seriálů, jako například Lékárníkových holka a Nesmrtelná teta, ale i francouzský film Cathrine Courage, Zvonokosy a šestidílný televizní seriál Bylo nás pět podle literární předlohy Karla Poláčka.

Pastvou pro oči jsou přírodní památky jako Žehuňský rybník i vodní a mokřadní ekosystém V jezírách, malebné obce jako Přišimasy, Dolní Chvatliny a nebo Křečhoř. K zajímavým místům patří národní přírodní rezervace Libický luh či Lipanská mohyla.

Široký okruh čtenářů

Kniha Kolínsko z nebe vzniká ve spolupráci s obcemi, městy, firmami, školami a dalšími institucemi. „Tito partneři knihy se tak mohou v knize prezentovat, vyjádřit svoje propojení s regionem Kolínska a zviditelnit se nejen ve svém okolí. Kniha je navíc dvojjazyčná a proto se jako dárek dostává často i za hranice naší republiky,“ vysvětluje obchodní ředitelka CBS Nakladatelství Blanka Imramovská.

Knihu tak mohou obdivovat a stále se k ní vracet jak místní občané a patrioti, tak třeba bývalí žáci školy, senioři, ale i turisté nebo obchodní partneři. „Do knihy je stále ještě možné se zapojit. Rozsah knihy je však omezen, a proto je třeba se s námi včas spojit. Nejjednodušší je kontaktovat přímo pana Klepáčka, a to na telefonním čísle 723 803 993 a nebo prostřednictvím e-mailu klepacek@cbs-cesko.cz,“ dodává Blanka Imramovská.

Kniha z každého regionu

Knihy v edici Česko z nebe neustále přibývají. Více jak 60 titulů je již vydaných a k dostání u partnerů projektů, v knihkupectvích a na e-shopu CBS Nakladatelství.