Jaký zimní posyp je vhodný?

Řekne-li se zimní posyp, napadne většinu lidí jako první asi posypová sůl. Ta však nemusí být vždy nejvhodnějším řešením. Nesmí se třeba používat v blízkosti vodních zdrojů, v parcích, lázeňských územích, CHKO apod. „Posolené" chodníky a silnice také nemají v oblibě majitelé psů a koček, kterým díky účinkům soli často praskají tlapky. Sůl nesvědčí ani obuvi a podvozkům aut. Její účinnost navíc při větších mrazech klesá a kolem -7°C přestává být efektivní.

Sůl se proto často kombinuje, nebo zcela nahrazuje inertními posypy. I tady je ale důležité pečlivě vybírat. Běžný posypový štěrk je relativně těžký, náročný na skladování a při jarním úklidu zvyšuje riziko ucpání kanalizace. Inertních posypů však existuje celá řada. Proto si můžete vybrat takový posyp, který je lehký, účinný i při velmi nízkých teplotách, zdravotně nezávadný a po zimě se snadno uklízí. V obchodech ho najdete pod názvem Zimní posyp Liapor (dříve Ekogrit). Vzniká drcením zcela přírodního lehkého keramického kameniva, neobsahuje žádné chemické přísady a má spoustu výhod.

Ekologický zimní posyp

Zimní posyp Liapor opatřený známkou „Ekologicky šetrný výrobek" lze použít na všech typech komunikací včetně míst, kde není povoleno používat chemické posypy. Je určen nejen pro správce komunikací, ale také domácnostem, motoristům a všem zákazníkům, kteří ekologii chápou jako morální zodpovědnost k životnímu prostředí a snaží se k přírodě chovat šetrně i v zimním období.  

Hlavní výhody Zimního posypu Liapor

  • Zachovává si vysokou účinnost i při velmi nízkých teplotách.
  • Je až 3,5x vydatnější, než konkurenční posypy (10 l stačí až na 200m2).
  • Snižuje náklady na zimní údržbu i následný jarní úklid.
  • Neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Zametený zbytkový materiál lze nanést na záhony a zelené plochy, kde tento přírodní porézní materiál kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin.
  • Je zdravotně nezávadný.
  • Je recyklovatelný.
  • Pokud ošetřené plochy roztají v poledním slunci, vzlíná na povrch. Při opětovném mrazu zůstává na povrchu a není potřeba jej dosypávat.
  • Nepoškozuje ošetřované plochy jako běžné štěrky.
  • Při skladování pod širým nebem nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek ani v delším časovém období.
  • Je vhodný pro ruční i strojový posyp.

Balení a dodávky posypu Liapor

Pro domácnosti a motoristy je dodáván v praktickém balení 10l a 50l, které najdete v široké obchodní síti nebo on-line na obchod.liapor.cz.

Pro velkoodběratele nabízí výrobce Lias Vintířov balení po 1000 l nebo volně ložený materiál, který lze dodat v objemu až 50 m3 just in time. Kromě Zimního posypu Liapor nabízí Lias Vintířov také dodávky kvalitní posypové soli.

Pro více informací navštivte web www.zimniposyp.cz.