Počítačové hry dávno nejsou okrajovou záležitostí pro podivíny zavřené v pokojíčcích s objemným hardwarem. Nejednu stařenku dnes v MHD spatříte, jak na mobilu likviduje bublinky stejné barvy s takovým zápalem, že zapomene vystoupit u supermarketu. Když ale chcete hrát graficky náročné tituly, s mobilem si nevystačíte.

Zajímavá volba se tak nabízí v podobě herního notebooku. Který kromě nejnovějších her skvěle zvládá multimédia, práci s grafikou i videem a samozřejmě běžnou kancelářskou práci nebo surfování na internetu.

Zásadní je pro herní notebook kvalitní procesor. Pokud by byl nevýkonný, byla by výborná grafika nebo paměti celkem k ničemu, špatný procesor by jejich práci brzdil. Na Alza.cz teď najdete zajímavý notebook Acer Nitro 5, ten je osazen čtyřjádrovým procesorem Intel® Core™ i5-8300H Coffe Lake nejnovější osmé generace, který je víc než dostatečnou zárukou plynulého chodu aplikací. Tím dalším, co nepochybně patří ke správnému hernímu zařízení, je nadupaná grafická karta. Zde Acer sází na naprostou jistotu legendární řady GeForce®, konkrétně NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4 GB, která, lidově řečeno, utáhne i nejnovější hry. Na co jen že bychom to neměli u herní mašiny zapomenout? Na paměti! V tomto případě nabídne Acer Nitro 5 novou technologii Intelu, totiž Intel® Optane™. Notebook disponuje omračující pamětí 24 GB, které dosahuje spojením klasické 8GB RAM a 16GB Intel® Optane™. V praxi se tak na vašem notebooku budete setkávat s mnohem rychlejší odezvou aplikací a svižným startem celého operačního systému. A když už je řeč o systému, není překvapením, že na Aceru Nitro 5 najdete předinstalované Windows 10 Home.

Notebook má velkou výhodu ve své mobilitě. Když pojedeme na chatu nebo nás skolí chřipka a vlezeme si i s notebookem do postele, abychom mohli pokračovat v hraní, dá rozum, že s sebou nebudeme vláčet další periferie, jako třeba reproduktory. Jenže naše uši si zaslouží přeci jen něco víc než praskání a šum. Při sledování filmů, poslechu hudby a samozřejmě při paření her oceníte pořádný zvuk. Nitro 5 je vybaven Dolby Audio™ Premium, takže o něm můžeme mluvit jako o dobře naladěném pianu.

Co ještě stojí za zmínku? Nepochybně Full HD displej nebo design samotného notebooku, který připomíná nadupaného závoďáka. A aby se závoďák při pořádné jízdě nepřehřál, na to dohlédne chlazení Acer CoolBoost™. Že si Acer za svým gamingovým notebookem stojí, bezesporu dosvědčuje záruka rozšířená na tři roky. Za příjemnou cenu ho teď koupíte na Alza.cz.