Pohořelický kapr se vyznačuje výbornými růstovými schopnostmi a velmi dobrou zmasilostí. Vyniká svalovinou pevné konzistence, růžové až červené bravy, čerstvou rybí vůní a jemnou typickou rybí chutí. Pro zpracované chlazené a mrazené výrobky z Pohořelického kapra získalo Rybníkářství Pohořelice a. s. národní značku kvality KLASA. V roce 2007 bylo všem kaprům produkovaným firmou Rybníkářství Pohořelice a. s. uděleno EU chráněné označení původu.

Produkce těchto kaprů je založena na využití bohatého zdroje přirozené potravy pro ryby v místních rybnících a k přikrmování ryb jsou použity obiloviny místní produkce, často i v potravinářské kvalitě. Pohořelický kapr tvoří téměř 90 procent produkce Rybníkářství Pohořelice a. s. Ostatní produkci tržních ryb tohoto rybníkářství tvoří býložravé ryby a ryby dravé. Násadové ryby jsou produkovány v kategorii 2 – 3 leté násady, ročního plůdku, rychleného a váčkového plůdku či jiker v očních bodech. Samostatným odvětvím produkce živých ryb je výrobní program okrasných a ohrožených druhů ryb.

Kde lze koupit pohořelické ryby?

Ryby z Rybníkářství Pohořelice a. s. mohou zákazníci nakoupit:

  • v obchodních řetězcích, jako je například Makro, Kaufland, Coop
  • u sezonních stánkových prodejců, kterým budou podle jejich objednávek každodenně naváženy
  • v podnikové prodejně ryb Rybářství Pohořelice v areálu sádek ve Velkém Dvoře u Pohořelic

Zdroj: Rybníkařství Pohořelice

Jak bude označeno prodejní místo s pohořelickými rybami?

Každé prodejní místo, kde se bude prodávat Pohořelický kapr, bude označeno:

  • logem firmy a také
  • logem Pohořelického kapra

Seznam prodejních míst, zavážených přímo Rybníkářstvím Pohořelice a. s., je uveden na této stránce a na www.rybnikarstvipohorelice.cz.

Kde najdete podnikovou prodejnu a jaký sortiment nabízí?

Podnikovou prodejnu Rybníkářství Pohořelice a. s. najedete při vstupu do areálu sádek ve Velkém Dvoře u Pohořelic. Všechny zde prodávané rybí výrobky firma produkuje ve vlastní zpracovně ryb Mušov, která splňuje nejpřísnější požadavky hygieny a jakosti. Sortiment nabízených zpracovaných  sladkovodních ryb chlazených i mrazených je ve firemní prodejně široký. Mezi něj patří například:

  • části kapra – trupy, půlky, filety, porce, hlavy, ale i polévková směs a jiné
  • ryby marinované, uzené
  • kapří hranolky, rybí klobásy a pomazánky, nově pak rybí sekaná a kaviár
  • rybí polévka, rybí guláš a rybí párky
  • amur, tolstolobik, lín, dravé ryby a pstruh

 Břeclav a HodonínZdroj: Rybníkařství Pohořelice