Výběr toho pravého materiálu
Podlahy, zejména ty kvalitní a vysoce odolné, které vydrží po několik let, nejsou nejlevnější investicí. Výběr toho pravého materiálu bude pro každého individuální, neboť každá rodina má jiné nároky. Jinak bude volit rodina s dětmi nebo zvířecími miláčky, která využívá kuchyň dennodenně a jinak člověk žijící sám nebo v páru, kdy je využívána pouze k občasnému vaření.

Na výběr je hned z několika možností:

Keramická dlažba - osvědčená klasika
Keramická dlažba je sázkou na jistotu. Disponuje vysokou odolností proti poškrábání a případnému poškození, dlouhou životností a snadnou údržbou. U dlažby si snadno poradíte s veškerými nečistotami i rozlitými tekutinami. Navíc je dnes dostupná v mnoha odstínech a dekorech, ale je třeba si dobře vybrat.

Vinyl - ekologické řešení
Dalším zajímavým materiálem je vinyl, který nabízí výbornou mechanickou odolnost, je odolný vůči vodě a vlhkosti, snadno se udržuje a nabízí řadu moderních dekorů. Vinylové podlahy dokáží imitovat jakýkoli materiál a některé dokonce napodobují tkanou texturu.

Vinylové podlahy patří k nejvíce oblíbeným podlahovým krytinám. Vyrábí se ze směsi etylenů a přírodních solí. Když se použije více, vznikne měkčený vinyl (prodávaný v rolích) a když méně, pak se jedná o tvrzený vinyl (dostupný v lamelách).

Oblíbený laminát 
Laminátové podlahy patří rovněž k velmi oblíbeným, a to díky jejich odolnosti vůči běžnému provozu a případnému mechanickému poškození. Některé lamináty jsou citlivé na zvýšenou vlhkost a přímé působení vody, ale to se samozřejmě netýká všech. Některé jsou už od výroby speciálně ošetřené, a tak je lze v pohodě použít v kuchyni, nebo dokonce v koupelně.

Korek - pro příznivce přírodních materiálů
Patříte-li k milovníkům přírodních materiálů, pak pro vás bude ideální korková podlaha. Korek je přírodní materiál, který je příjemný na došlap a svými vlastnostmi je příznivý i ke kloubům. Korkovou podlahu lze položit celoplošně, nebo ve čtvercích. U pokládání korkové podlahy ve čtvercích je ale zapotřebí na závěr aplikovat několik vrstev laku, které zabrání prosakování tekutin.

Lité a stěrkované podlahy beze spár
U těchto podlah je zajímavé a také velmi praktické to, že jsou beze spár. U litých podlah se pouze na připravený podklad naleje směs a uhladí. Stěrkované podlahy vznikají nanášením hmoty a aplikací pomocí nerezového hladítka. Po jejich zatvrdnutí je možné na povrch nanést vybranou barevnou lazuru a finální lak, který ještě více umocní její odolnost.

Je čistě jen na vás, který materiál vás osloví a který bude pro vaši domácnost ideální. Vybírejte však krytinu ne podle ceny, ale hlavně podle její kvality, neboť se od toho odvíjí její životnost.

Podívejte se například na e-shop eAMADEO, kde najdete největší výběr podlahových krytin. Podlahy do interiéru nevybíráme každý den, proto jejich výběr nepodceňte, vše pořádně promyslete a případně se obraťte na odborníka.