Přijďte na největší oslavu piva, podle kterého dodnes vaří většina pivovarů po celém světě. Festival svým návštěvníkům slibuje pravou pivovarskou atmosféru i pestrý doprovodný program. Slavit se bude v prostorách plzeňského pivovaru, v Mlýnské strouze a na náměstí Republiky.

Přijďte ochutnat pivo od mistrů výčepních

Letos přijali pozvání zahraniční výčepní ze Švédska, Německa, Anglie, ale i z daleké Koreje nebo Japonska, kteří vám ukážou, že umějí načepovat hladinku stejně, jako ti nejlepší výčepní v českých hospodách. Návštěvníci Pilsner Festu budou mít možnost naučit se čepovat pivo od opravdových mistrů. Učiteli budou finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, v čele s letošním českým a slovenským vítězem Richardem Mášou a Štefanem Pillárem.

Letos Pilsner Fest nově spojil síly s Burger Festivalem a vy tak můžete ochutnat kuchyně zemí z celého světa, kam se Pilsner Urquell vyváží. V areálu bude celá řadu speciálních gastro stánků – třeba Medy Chef, který nabídne klasické americké burgery, MonDieu s francouzskými specialitami z grilu nebo Paella Don Olino, který vás přenese rovnou do slunného Španělska. Tradiční české menu pak najdete ve stanech známých plzeňských podniků Švejk, Lokál a Na Spilce.

 

Těšit se můžete na bohatý doprovodný program i známé interprety

Jako každý rok i letos mají návštěvníci možnost zažít speciální prohlídku pivovaru, která je tentokrát věnovaná známému symbolu plzeňského pivovaru – Jubilejní bráně. K prohlédnutí zde bude i její detailní zmenšený model.

V Mlýnské strouze najdete speciální chill-out zónu s autem Pilsner Urquell s vlastním s výčepem, za kterým bude stát mistr výčepní. Můžete si v ní vyzkoušet také originální pub kvízy nebo speciální brýle s virtuální prohlídkou pivovaru.

Na scénách Pilsner Festu letos vystoupí Barbora Poláková, Žlutý pes, Anna K., kapela Imodium a mnoho dalších. Kromě hudebních podií vás v areálu čeká i ukázka tradičního bednářského řemesla, které plzeňský pivovar udržuje jako jediný na světě.

 

Na Pilsner fest se snadno dostanete autem i zvláštním vlakem Pilsner Expres z Prahy zdarma

Parkovat bude možné v okolí areálu pivovaru. Nejbližšími placenými parkovacími místy jsou Parkovací dům Rychtářka, parkoviště u Hornbachu a pod mostem Milénia. Nejbližší bezplatná parkoviště leží u Obchodního centra Albert a Obchodního centra Baumax. Pro klid řidičů bude opět k dispozici odpočinková zóna K-LEE-DECK. Ta se bude nacházet u hlavní scény v pivovaru. V rámci projektu Promile INFO může každý řidič využít profesionální alkohol tester a zjistit, zda je bezpečné usednout za volant. Pro návštěvníky z Prahy a Středních Čech bude k dispozici i speciální vlak Pilsner Expres, který je zdarma a vyráží do Plzně z hlavního nádraží v Praze v 10:25, zpátky z Plzně se vrací ve 23.30.

Přijďte na tento jedinečný den a oslavte pivo, které zná celý svět.