Jaké jsou vaše priority, se kterými jdete do předvolebního klání?

Mým záměrem jsou korektní vztahy, spravedlnost a podpora sportu. Právě sport chci podpořit jak z hlediska zdraví, aktivit, které přispívají zdravému vývoji dětí a mladých, ale také z hlediska dlouhodobého vývoje společnosti. Pokud by se totiž ze sportovního prostředí rekrutovali budoucí politici, je zde značná naděje na ozdravení celé politické scény. Mezi politiky je čím dále víc těch, kteří nehrají čistou hru, což se o sportovcích říct nedá. Na základě mých zkušeností vím, že veřejnost vnímá, a podle mě po právu, sportovce jako nekonfliktní osobnosti, které jsou zvyklé jednat v duchu fair play, což je ve světle skandálních korupčních odhalení naděje do budoucna. Já jsem měl doposud ve sněmovně šanci ve prospěch sportu bojovat díky svému členství v Podvýboru pro mládež a sport, o čemž jsem přesvědčen, že se mi dařilo. Z pohledu spravedlnosti se mi v minulosti podařilo dotáhnout do konce prosazení potírání černého trhu s anaboliky. Díky tomu je již vedle výroby, držení či podání většího množství dopingu trestné, i pokud ho někdo vyveze, doveze či proveze přes Českou republiku. Ve své funkci poslance v posledním funkčním období jsem byl jedním z předkladatelů návrhu zákona o zřízení Krajského soudu v Liberci. Ten však bohužel neprošel. Jsem přesvědčen, že jediný důvod, proč byl zamítnut, je, že tento pro občany prospěšný návrh zákona byl předložen opozičními poslanci. Každopádně jsem rozhodnutý ve snaze o jeho zřízení pokračovat.

Na co jste ze své práce v poslanecké sněmovně během volebního období nejvíce hrdý?

Jsem rád, že se mi podařilo dotáhnout do konce prosazení potírání černého trhu s anaboliky. Díky tomu je už vedle výroby, držení či podání většího množství dopingu trestné, i pokud ho někdo vyveze, doveze či proveze přes Českou republiku. Ve své funkci poslance v posledním funkčním období jsem byl rovněž jedním z předkladatelů návrhu zákona o zřízení Krajského soudu v Liberci, ten však bohužel neprošel. Jsem přesvědčen, že jediný důvod, proč byl zamítnut, je, že tento pro občany prospěšný návrh zákona byl předložen opozičními poslanci. Každopádně jsem rozhodnutý ve snaze o jeho zřízení pokračovat.

Co nejvíc trápí Liberecký kraj, za který kandidujete?

Problémů, které trápí Liberecký kraj, je více. Zmínil bych především zdravotnictví, kdy dochází k neustálé redukci rušení oddělení například v Nemocnici ve Frýdlantě. Dále špatný stav silnic 2. a 3. třídy, které od povodní v roce 2010 nebyly do dnešního dne odstraněny. Velkým problémem je vysoká nezaměstnanost ve Frýdlantském výběžku, která překročila 11%. Současně bych zmínil bezpečnost obyvatel, která je ohrožena stoupající kriminalitou.

Na které téma se chcete v Senátu zaměřit?

V porovnání s okolními státy u nás nejvíce klesá hrubý národní produkt, druhý důchodový pilíř v podstatě jen vyvádí peníze ze zavedeného systému. Lidem se významným způsobem zvýšily životní náklady. Stát přišel o stovky milionů, a tím pádem i kapsa daňového poplatníka, a to kvůli církevním restitucím se stát naprosto nesmyslně zadlužil. A to je jen výčet těch nejviditelnějších kroků, které ztěžují a do budoucna ještě ztíží životy obyčejných lidí. Mým cílem je hájit zájmy občanů České republiky.

Která místa nejraději navštěvujete ve vašem regionu?

Tím, že jsem z Harrachova, miluji hory. Rád navštěvuji všechna místa v Krkonoších i v Jizerských horách. Moc rád jezdím na kole, na běžkách a svůj volný čas trávím s rodinou. Teď navíc ještě s vnučkou, která se nám nedávno narodila.

Myslíte si, že vaše sportovní úspěchy souvisí s vaší politickou kariérou?

Jsem o tom přesvědčen. Bez skákání bych nikdy nebyl tak vysoko v politice a asi jen stěží bych se na kandidátce ČSSD dostal na přední příčku. Voliči si mě ještě pamatují z dob, kdy jsem aktivně sportoval a díky tomu mě podpořili i v politice. Třikrát za sebou jsem uspěl ve volbách do parlamentu. Jsem vděčný za všechny úspěchy, které mi život přinesl. Navíc jsem postavil dům, zasadil strom a mám tři děti a teď už i vnučku.

Vážení občané Libereckého kraje,

Jsem velmi poctěn skutečností, že jsem byl vybrán jako kandidát do Senátu za Liberecký kraj. Česká strana sociálně demokratická, která dlouhodobě působí ve vedení kraje má dnes víc než jindy zájem na rozvoji, rozkvětu, prosperitě a bezpečnosti našeho kraje. I z tohoto důvodu jsem potěšen, že kandidátem na hejtmana za ČSSD je právě Pavel Svoboda. Jeho zvolení by pro mne i pro občany bylo zárukou toho, že směrování kraje bude v souladu s potřebami jeho obyvatel.
Děkuji za vaši důvěru a sympatie.
Váš
Pavel Ploc