Podnikání začalo organizací školení pro účetní a daňaře, která pořádal Zdeněk Mensa jako fyzická osoba. „Před dvaceti lety jsme se rozhodli tuto činnost spolu s vedením účetnictví převést na nově založenou společnost PILSKOM s.r.o. Ve stejné době jsem se stal členem Komory daňových poradců,“ říká Zdeněk Mensa, majitel a jednatel společnosti.

Právě garancí daňového poradenství, kvalitním pojištěním a kompletním zázemím se společnost zásadně liší od tzv. „obývákových“ účetních. A ještě něčím: Jako člen Komory daňových poradců účastnící se kontinuálního profesního vzdělávání má veškeré potřebné informace k výkonu své profese.

Za daňovým poradenstvím a účetními službami se do Plzně vypravují klienti ze západočeského regionu, ale také z Prahy, Středočeského a dalších krajů. Klientelu tvoří různě velké firmy od drobných živnostníků po auditované společnosti z celé řady oborů – stavebnictví, strojírenství, velkoobchod i maloobchod, zemědělství, potravinářství, spediční firmy a podniky z dalších oborů. Největší z nich má obrat šest miliard korun.

Důvod? Zřejmě spokojenost s kvalitními službami rodinné firmy. „Někteří k nám přišli náhodou, velký počet však oslovila internetová inzerce a nechybějí ani společnosti, které daly na osobní doporučení,“ doplňuje Mensova manželka Šárka.

Do plného počtu tak schází už jen 23letý syn Zdeněk, který studuje na vysoké škole ekonomii a daně. Do firmy se již nyní chodí zacvičovat; rodiče předpokládají, že ji v budoucnosti nepříliš vzdálené převezme. Bude se muset ohánět stejně jako oni – spolu se dvěma zaměstnanci vedou účetnictví pro více než třicet společností a daňová přiznání zpracovávají až 100 firmám.

A konkurence je veliká ve všech oborech počínaje daňovým poradenstvím přes zpracování účetní agendy, mezd a personalistiky až po ekonomické poradenství, zahrnující především kontrolu nákladů a výnosů.

„Spolupracujeme se společnostmi s českou i zahraniční majetkovou účastí, v nichž nejčastěji figurují německé, ale například i holandské, ruské, vietnamské apod. V minulosti jsme spolupracovali též s japonskou společností, jenže v době krize ukončila v Evropě výrobu,“ vysvětluje Zdeněk Mensa

V dnešní nebezpečné situaci, kdy se podnikatel může dostat do insolvence jen díky tomu, že dodavatel jeho dodavatele neodvedl daň, je odborné zastoupení před daňovou správou nesmírně důležité. Kromě komunikace a zastupování klientů při jednání s tuzemskými úřady, dokáže Pilskom zařídit  mimo jiné vratku daně z přidané hodnoty z jiných členských států Evropské unie. Největší zájem o takovou službu mají dopravní firmy, kterým vyřizujeme vrácení daně za pohonné hmoty nebo za mýto.

 

Společnost Pilskom převezme po rodičích syn. Už se zacvičuje…

 

Kontakty:

PILSKOM s.r.o.

Prokopova 27

301 35 Plzeň

 

Tel.: 377 224 334, 603 834 608

z.mensa@pilskom.cz

www.pilskom.cz