Řízení projektů v nadnárodních společnostech. To byl denní chléb Jiřího Matusíka. Jednoho dne si ale řekl dost a pustil se do vlastního podnikání ve financích.

Zdroj: Partners Financial Services, a.s.

Co byl bod zlomu, kdy se Jiří Matusík rozhodl postavit se na vlastní nohy?

„Došlo mi, že nic nebuduji sobě a své rodině, ale akcionářům a majitelům firem," vzpomíná na zásadní životní moment. A položil si otázku: „Jak dlouho budu ještě schopný takto výkonně pracovat?" To rozhodlo a pustil se do vlastního podnikání.

Dozvěděl se o projektu bankovních a poradenských poboček Partners market. Ten splňoval všechna kritéria, která si Jiří Matusík pro svůj výběr stanovil. „„Měl jsem možnost otevřít pobočku v oboru, kterému jsem rozuměl, navíc ve svém rodném městě. Přesvědčily mě také nízké požadavky na počáteční investici," vypočítává důvody pro. Výhodu viděl i ve spojení poradenství s bankovními službami UniCredit Bank. Navíc mu vyhovovala široká nabídka produktů – v jedné pobočce jsou produkty 50 finančních institucí.

Se silným partnerem za zády

Dnes se jeho pobočka ve Frýdku-Místku věnuje více než 1500 klientů a dalším 2000 obstarává finanční servis ve spolupráci s poradci Partners. Úspěšné Partners markety generují měsíční obrat přes půl milionu korun a stále mají potenciál pro růst. „Každý se ale musí připravit na spoustu práce. Podnikatelský koncept, kde peníze samy přitečou na účet, neexistuje," popisuje realitu Jiří Matusík.
Jiří oceňuje i zázemí, které mu největší česká finančně poradenská společnost poskytuje. „Jde o dlouhodobý servis, od vybudování pobočky po několikatýdenní bezplatné zaškolení do systému. K dispozici je tým analytiků, IT podpora, marketingové oddělení. Centrála Partners pomáhá také s náborem spolupracovníků," říká. Za velkou výhodu považuje fakt, že se má vždy na koho obrátit s jakýmkoli problémem.

Vlastní banka v Havířově

Jedním z míst, kde chtějí Partners vybudovat další bankovní a poradenskou pobočku Partners market, je i Havířov. Hledají proto osobnost, která region dobře zná a má zde kontakty. Samozřejmě výhodou je i zájem o finance a vůbec zájem podnikat samostatně v bankovnictví a poradenství. Majitel Partners marketu do něj investuje nejen kapitálově, ale také pobočku osobně řídí, a musí tedy být podobně jako Jiří Matusík lídrem, kterého práce s lidmi baví.


Zdroj: Partners Financial Services, a.s.

Zájemci o franšízu Partners market najdou všechny důležité informace včetně vzorového byznys plánu na webu www.partnersmarket.cz.

Jeho součástí je i kontaktní formulář, po jehož vyplnění se potenciálnímu franšízantovi ozve regionální manažer a domluví si s ním schůzku.

Kontaktovat ho je možné i přímo na telefonním čísle 775 010 432.