Jeden z nich je Frýdku-Místku a nazývá se Petrklíč. Jedná se o český zásilkový obchod s módním, sportovním i domácím oblečením pro všechny typy postav. Zboží do něj dodávají převážně české výrobní firmy a k dispozici je XXL móda až do velikosti 70.

„Specializujeme se hlavně na zásilkový prodej, takže nabízíme zboží z katalogu a máme i e-shop www.petrklic.cz, prodáváme tedy na dálku. Pro většinu zákazníků je pohodlné si nejdříve v klidu prohlédnout tištěný katalog a pak si objednat na e-shopu. Mnoho z nich se kvůli levnějšímu poštovnému domluví s kamarádkou nebo příbuznými a udělají si jednu větší objednávku,“ popisuje chování svých zákazníků pan majitel Jaromír Lednický.

Majitel Jaromír Lednický.Zdroj: Zadavatel.Majitel Jaromír Lednický. autor: Zadavatel.

„Kamennou prodejnu máme jen tu naši, podnikovou. Síť prodejen po celé republice by pro nás byla už náročná záležitost. Kdo chce, přijde k nám, máme stálé zákazníky nejen z okolí, ale také z Ostravy, Karviné, Havířova nebo Nového Jičína, tedy z dojezdové vzdálenosti. Soustředíme se hlavně na co nejlepší nabídku oděvů. Základním sortimentem je tedy oblečení, ale prodáváme i módní doplňky, částečně i obuv. Zákazníky jsme schopni obléknout od spodního prádla až po kabát,“ říká Jaromír Lednický, který stál u zrodu firmy v roce 1997. Začal jako majitel šicí dílny s 50 lidmi, kteří ve špičkách pracovali i na tři směny. S asijskou konkurencí ale bojovat nešlo, proto přišel nápad na zásilkový obchod a prodej z katalogu.  S několika známými nafotili a sestavili první jednoduchý katalog a posílali jej prvním zájemcům. Nápad se chytil, a když se ukázalo, že největší zájem je o oblečení v nadměrných velikostech, začal se na ně v katalogu Petrklíč specializovat.
„Máme 60 dodavatelů, až na výjimky jsou to všechno čeští výrobci. Tomu, co je české, lidé věří - v oblečení i v potravinách. Zákazníkům se snažíme dát maximum informací o výrobku - důležitá je velikostní tabulka, podle ní se zákazníci bez problémů zorientují. Podařilo se nám velikosti po dohodě s výrobci sjednotit a pro zákazníky je to mnohem jednodušší. Jsme obchod, který si drží svou kvalitu. U nás dostanete i věci, které nikde jinde nejsou k mání a přesto jsou velmi žádané.  Například flanelová noční košile v nadměrných velikostech, flanelová pyžama, kalhoty na doma aj.“ pokračuje Jaromír Lednický.

Mezi velmi žádané zboží v nadměrkách patří i kostýmkové šaty, kombinace haleny a sukně nebo šaty a kalhoty. Petrklíč vychytal díru na trhu, a i když nejde o nejlevnější zboží, zákazníci oceňují, že jde o zboží od českých výrobců, které je dobře ušité a z kvalitních materiálů. Ti, kteří přijdou nakoupit do kamenné prodejny, si mohou vše v klidu vyzkoušet v prostorných kabinkách, jednotlivé kusy zkombinovat, prodavačka ochotně přinese obdobný model ze skladu, takže výběr je opravdu velký.
Zdroj: Zadavatel.I když do Vánoc se zdá být ještě daleko, objednávání dárků a tedy i sezóna v Petrklíči, začíná vlastně hned po prázdninách.  A to proto, že už byl zákazníkům zaslán katalog s vánoční nabídkou. „Katalog zatím ještě stále posíláme zdarma všem, kdo o něj projeví zájem a také automaticky těm, kdo si u nás za poslední rok nakoupili. O katalogy je velký zájem, ročně jich pošleme zákazníkům bezmála 200.000 kusů. Dva hlavní mají 148 stran, doplňkové pak po sto stranách. Jejich příprava trvá vždy dva až tři měsíce a na katalogu pracuje celý tým lidí. Vše se dělá u nás - od focení až po finální grafické zpracování. Už nyní se připravuje katalog, který vyjde v druhé polovině ledna,“ prozrazuje Jaromír Lednický.

Za rostoucí oblibou nakupování v zásilkových obchodech či přes internet stojí i frýdecko-místecký Petrklíč. Jeho zákazníci nic neriskují, mají jistotu, že zde nakoupí zboží kvalitní, od českých dodavatelů, mají možnost jeho výměny, případně vrácení.  Petrklíč zkrátka není jen oblíbená jarní květina…

Na přání jsme vám u některého konfekčního zboží schopni zajistit prodloužení nebo zkrácení délky. Stačí, když nám tento požadavek uvedete v objednávce.

Pokud máte zájem o zaslání katalogu, napište si o něj na info@petrklic.cz nebo zavolejte na náš telefon
736 60 60 60Také si jej můžete prohlédnout ve virtuální podobě na www.petrklic.cz

 

Kontakt na kamennou prodejnu:
Frýdek-Místek, ul. Míru 2065.
Otevírací doba je
od pondělí do pátku
od 8 do 17 hodin.

Zdroj: Zadavatel.