Petr Strnad provozuje už deset let Klub malých pivovarů v Plzni na Hamburku v Nádražní ulici. Produkoval už pětadvacet klubových plesů v bolevecké sokolovně, organizuje na konci srpna malé Dýšinské pivní slavnosti. A teď se pustil do příprav pivních slavností a rockového festivalu v jednom. Pivo a rock podle něj patří k sobě, a tak pod tím-to názvem pořádá v plzeňské kreativní zóně DEPO2015 v pátek 24. a v sobotu 25. květ-na akci, na níž návštěvníci mohou ochutnat piva z malých pivovarů a poslechnout si české kapely.

 

Zdroj: denik

 

„Je to náš první velký festival. Děláme ho k desetiletému výročí Klubu malých pivovarů. Buď se Pivo a rock povede, a nebo jsme to alespoň zkusili,“ říká Petr Strnad. Dodává, že areál depa jejich záměrům naprosto vyhovuje, protože nabízí oddělený venkovní prostor i vnitřní prostor s pódiem a velkou diváckou kapacitou. Uvnitř autobusové haly depa budou po oba dny hrát kapely, venku se pak postaví stánky s pivem.

„Lidé se budou moci rozhodnout, zda chtějí jít na koncerty nebo jen ochutnávat piva,“ poznamenává Petr Strnad. Vysvětluje, že vstup na nádvoří depa bude za 50 korun. Kdo si bude chtít uvnitř autobusové haly poslechnout muziku zaplatí buď 750 korun za oba dny nebo 390 korun za hudební program v pátek či 490 Kč za vstup na sobotní hudební produkci. Upozorňuje, že pozval nejen regionální kapely. „V pátek vystoupí Anakonda Benda, Znouzectnost, Törr a Alkehol. V sobotu zahrají Aušus, Sifon, Jiří Schmitzer, Katr, Odyssea, Zvlášňý škola a vše uzavře Visací zámek,“ představuje hudební program. A hned dodává, že vlastně podobná situace bude i mezi minipivovary.

Představí se regionální značky, ale se svými pivy dorazí i sládci ze vzdálenějších míst: „Přijede třeba Matuška Broumy z Křivoklátska, To je pivovar, který na pivní slavnosti téměř nejezdí. Jejich Raptor či Zlatá Raketa jsou mezi pivy legendami. Z Německa dorazí Dampfbier Zwiesel a Falter z Regenu, z Trutnova Krakonoš. A zajímavostí určitě bude tak zvaný létající pivovar Crazy Clown. Jeho sládek si vždy někde v republice pronajme varnu a podle vlastní receptury si uvaří pivo a s několika takovými pivy přijede do Plzně.“ Z regionálních pivovarů se na akci Pivo a rock představí např. černický Purkmistr, Raven z Bolevce, Radouš ze Šťáhlav, Roudná sobě, Beer Factory a několik dalších.

V pátek 24. května se brány DEPO2015 otevřou ve 12 hodin a první kapela pak hraje od 15 hodin. V sobotu 25. května je start již v 10 hodin a první kapela naplánována na 12 hodin. Každý z ohlášených interpretů zahraje nejméně hodinový koncertní set.

https://www.pivoarock.cz/

https://www.facebook.com/klubmalychpivovaru