Brzy na automobilový trh přijde omlazená ŠKODA FABIA. Zde je tedy pět důvodů, proč si ji koupit. Nová ŠKODA FABIA Facelift bude k dispozici od srpna 2018. Na testovací jízdu se můžete objednat u autorizovaného prodejce vozů ŠKODA AUTO-BAYER s.r.o. ve Slavkově u Brna.

1. Design a progresivní křivky

Modelová řada ŠKODA FABIA je produkována již patnáct let. Za tu dobu prošla třemi generacemi, z nichž poslední je čerstvě po faceliftu. Výrazných změn se nejvíce dočkala příď a exteriér, který má oproti předchůdci ostřejší hrany. Jistá asociace s ostrými lokty dnešní mladé generace? Klidně. V konfigurátoru je k dispozici Colour concept, tedy svoboda ve volbě barevných kombinací a sázka na hravý design. Mimo jiné, ŠKODA FABIA dostala do vínku možnost výběru panoramatické střechy a 18‘‘  litých kol.

Autor: Media Portal ŠKODA AUTO

2. EKO-logická a EKO-nomická

V současnosti se vyvíjí nová potřeba společnosti – být Eco-Friendly. Automobilky postupně elektrifikují své modely, výzkum a vývoj v tomto segmentu dosahuje rychlých pokroků a alternativní palivové zdroje už nejsou doménou hrstky ekologů. Obstát v této emisní konkurenci začne být náročné pro nejeden model. ŠKODA FABIA se může pochlubit opravdu nízkou spotřebou. 5,4/3,9/4,4 litrů na 100 km ve městě/dálnici/kombinovaně a emisemi 103 g/100 km a to vše u nejsilnější motorizace 81 kW.

Autor: Media Portal ŠKODA AUTO

3. Skvělá do města

Ať potřebujete zajet do obchodního centra, nebo vyřídit úřady v centru, s vozem ŠKODA FABIA zaparkujete snadno. Možnost automatické převodovky DSG pak ocení ti, které každodenně čeká popojíždění v ucpaných dopravních tepnách. Třetí generace vozu ŠKODA FABIA navíc nabízí zavazadlový prostor s objemem 330 litrů, přičemž ho lze zvětšit až na 1150 litrů sklopením opěradel zadních sedadel. Chytrý síťový program navíc zamezí pohybu drobných předmětů a zadní plato umožní využít plnou výšku zavazadlového prostoru. Na své si tedy přijdou jak shopaholici, tak lidé, kteří často cestují a mají plno zavazadel.

Zdroj: Media Portal ŠKODA AUTO

4. Bezpečnost a asistenti

Nová ŠKODA FABIA není ochuzená ani o digitální asistenty. XDS+ pomáhá řidiči v ostrých zatáčkách a zajišťuje, že se vozidlo bude i během rychlých průjezdů chovat neutrálně. ABS zamezuje zablokování kol při nouzovém brzdění nebo na kluzkém povrchu. Multikolizní brzda v případě nehody aktivuje brzdovou soustavu, aby omezila následky případné další kolize. MSR pomáhá zabránit zablokování kol, které může nastat při zpomalování na hladkém povrchu. Brzdový asistent pomáhá zvládnout krizové situace s nouzovým brzděním. Systém ASR zajišťuje hladké rozjezdy a zrychlování bez prokluzu kol na kluzkém povrchu. Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách nepřetržitě informuje řidiče o stavu pneumatik. Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje rozjetí auta dozadu nebo zhasnutí motoru, čímž zajišťuje snadné a bezpečné rozjezdy bez nutnosti použití ruční brzdy. Blikání brzdových světel snižuje nebezpečí nárazu zezadu, zvláště při dojezdu ke konci dopravní zácpy na dálnici nebo náhlém brzdění před neočekávanou překážkou. Dále bude k dispozici u nové ŠKODA FABIA po faceliftu ACC – adaptabilní tempomat, systém automatického spuštění stěračů, systém rozpoznání únavy řidiče a parkovací senzory či kamera Rear View.

  

10. Je to Škodovka

ŠKODA AUTO je značka s dlouholetou historií v naši zemi. Navíc je dlouhodobě největší českou firmou, největším českým exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů.  Modely vozů ŠKODA se běžně umisťují na předních příčkách mezinárodních soutěží. ŠKODA AUTO je také hrdým partnerem českých hokejistů a dalších sportovců. Navíc svými grantovými programy jako je ŠKODA stromky, Bezpečnost, Dopravní výchova a další se řadí ke klíčovým hráčům v oblasti společenské odpovědnosti.