MASNÉ VÝROBKY

JEHNĚČÍ KLOBÁSA
Řeznictví a uzenářství Zbořil, Otrokovice
Řeznictví a uzenářství Zbořil je rodinná firma s tradicí více než 20letou. Ve výrobě zpracovávají vepřové a hovězí maso. Vyrábí uzeninu, uzené výrobky a zabijačky. Připravují široký sortiment zboží od jitrnic a špekáčků přes nakládaná masa až po speciality. Kladou důraz na vysokou kvalitu surovin, pečlivě vybírají koření a dodržují osvědčené technologické postupy a řídí se podle starých norem. 

SÁDLO SE ŠKVARKAMI
Pospíšil – maso, uzeniny, lahůdky s.r.o., Holešov
Firma Pospíšil a její nový majitel Marcel Pospíšil navazuje na tradici svého otce ve fi rmě, která má ve výrobním portfoliu široký sortiment uzenářských a lahůdkářských výrobků. Základní surovinu maso si zpracovávají ve vlastní bourárně masa. Firma vyrábí nejen uzeniny, ale i zajišťuje cateringy a vyrábí hotová jídla.

MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

BIO ČERSTVÝ SÝR S BYLINKAMI
JAVORNÍK-CZ s.r.o., Štítná nad Vláří
Firma JAVORNÍK-CZ ve Štítné nad Vláří provozuje malou mlékárnu, ve které vyrábí kvalitní výrobky pouze z vlastního čerstvého mléka od dojnic, které se pasou v oblasti CHKO Bílé Karpaty, v systému ekologického zemědělství. Zaměřuje se především na výrobu čerstvých sýrů, tvarohů, jogurtů, jogurtových a kysaných nápojů.

KOZÍ ZMRZLINA AMARENA
Martin Vlček, Vizovice
Farma Martina Vlčka se nachází na úpatí Vizovických vrchů. S chovem koz začali nedávno, ale v současné době mají stádo o 80 kusech. Vzhledem k tomu, že kozy mají výborné mléko, rozhodli se zkusit výrobu sýrů a ostatních výrobků. Lidé, kteří jejich sýry ochutnali, si je nemohou vynachválit. Jedná se o ruční výrobu všech produktů.

SMETANOVÝ JOGURT Z VALAŠSKA – BÍLÝ
Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o.
Tradice výroby mléka a mléčných výrobků na Valašsku sahá hluboko do historie. Vysoká kvalita výrobků je potvrzena nejen její stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí.

PAŘENÝ SÝR - KMÍN
Farma Kudlov s.r.o., Kudlov
Farma Kudlov je zaměřena na bio produkty, které vyrábí z mléka krav pasoucích se na loukách zlínských kopců od časného jara až do podzimu. Naše krávy tak mohou spásat rozličné traviny i květy plné výživných látek, vitamínů a minerálů. Tyto důležité látky pak přecházejí do mléka, a tak mají naše produkty nejen skvělou chuť, ale také vysokou nutriční kvalitu.

PEKAŘSKÉ A CUKRÁŘSKÉ VÝROBKY

CHLÉB MLYNÁŘSKÝ
AVOS a.s., Kroměříž
Nejdůležitější hodnotou firmy AVOS a.s. je, aby vždy bylo zboží poctivé a kvalitní. Při jeho výrobě dodržuje firma původní receptury a postupy, což vede i k tomu, že od dodavatelů vyžadují kvalitní suroviny. Chleba se peče z třístupňově vedeného kvasu.

ŠKVARKOVÉ TYČINKY
Petra Malá, Kostelec u Zlína
Svoji firmu si založila paní Malá poměrně nedávno v roce 2013 a sklízí řadu podnikatelských úspěchů na trhu s tyčinkami jak škvarkovými tak ochucenými mákem, kmínem, solí. Její tyčinky jsou výborným doplněním k vínu nebo pivu na různých oslavách nebo společenských akcích.

MLYNÁŘOVY POHANKOVÉ SUŠENKY
Jan Slovák, Valašská Senica
Svou výrobou a sortimentem pekárny navázal na své předky a od roku 1991 provozuje ve Valašské Senici obchod, kde prodává své pekařské výrobky a zásobuje tak obyvatele tím nejlepším ze Zlínského kraje. K tomu provozuje i malý unikátní mlýn, nejen pro potřeby své pekárny. Každý návštěvník musí být velmi mile překvapen jak sortimentem pekařských výrobků, ale hlavně jejich kvalitou a chutí.

KATEGORIE MED

VALAŠSKÝ MED MEDOVICOVÝ
Včelařství Jaroslav Studeník, Jasenná
Med je čistý přírodní produkt, pocházející z Vizovických vrchů, obce Jasenná, která je vzdálena od průmyslových zón. Medovicový med je tmavšího barvy, což je způsobeno  rostlinnými barvivy, obsaženými v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahují více fruktózy a dextrinů, ale především více minerálních látek a stopových prvků. Med má lahodnou vůni a chuť, což jej činí velmi oblíbeným.

NÁPOJE – ALKOHOLICKÉ A NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE

OVOCŇÁK JABLKO-HRUŠKA
TOKO AGRI A.S., Rudice
Pitička nebo pyrečka pro děti od Ovocňáku zná snad každá maminka s malými dětmi jako výbornou svačinku na cesty. Firma Ovocňák si sama veškerou šťávu a pyré lisuje a pasíruje z čerstvého ovoce a zeleniny, kterou má od sadařů z našeho okolí. To je zásadní rozdíl mezi mošty (za čerstva lisované šťávy) a 100% džusy v krabicích!

VALAŠSKÉ KAPKY 36% MED A BYLINY
Irena Stromská, Zubří
Jde o rodinnou firmu v srdci Valašska, která pokračuje v tradici výroby ovocných destilátů a likérů. Čerpají ze zkušeností, které jsou v rodině předávány po několik generací. Prioritou při výrobě je výběr ovoce té nejvyšší kvality, kdy se dává přednost ovoci vypěstovanému v malé produkci našich regionálních dodavatelů. „Tradiční šetrné zpracování a následná vícenásobná destilace dotváří charakter našich nezaměnitelných autentických destilátů“ říká majitelka firmy.

OVOCE A ZELENINA

ČESNEK DUKÁT
Jiří Talaš, Tlumačov
Zahradnicví pana Jiřího Talaše je vyhlášené nejen výborným kysaným zelím ale i pravým domácím česneke vypěstovaný ze zaručených uznaných certifi kovaných českých odrůd. Odrůda Dukát je typická barva hlávky bílo-žlutá, pálka bílá lehce fialová. Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Chuť výrazně ostře pálivá s typicky česnekovou chutí.

OSTATNÍ

KYNUTÝ KNEDLÍK „KRTINEC“
Josef Martínek, Krhová
Rodinná firma, která byla založena v roce 1991. Majitelé využili svých odborných znalostí a zkušeností z provozování své restaurace a zaměřili se na výrobu houskových knedlíků. Zájem spotřebitelů je dovedl až ke stavbě nové výrobny na knedlíky. Do výrobního sortimentu patří houskové knedlíky ve dvou velikostech, ovocné plněné knedlíky se skutečným ovocem, knedlíky plněné masem, bramborové knedlíky, šulánky a halušky.

BRAMBOROVÝ KNEDLÍK PLNĚNÝ ŠKVARKY
HaKne spol. s r.o., Hulín
Rodinná firma, která se specializuje na výrobu knedlíků již od roku 1995. Své knedlíky vyrábí pod ochrannou známkou Hausknechtův knedlík. Ve výrobním portfoliu můžete najít nejen klasické knedlíky, které se výborně hodí k zelí, ale i plněné knedlíky ovocem, masem, škvarky. Těsta jsou zpracovávána pod denním dohledem a plněna pouze kusovým ovocem, nikoliv směsí nebo džemem. Další předností firmy Hakne je, že knedlíky jsou vařené ve vodě.

Cenu hejtmana Zlínského kraje získalvýrobek firmy:
Javorník – CZ s.r.o.
BIO čerstvý sýr včetně příchutí

Javorník – Jak chutná Zlínsko?

Již třináctým rokem si můžeme vychutnat nejlepší potravinářské výrobky Zlínského kraje. Do soutěže Perla Zlínska 2018 se v letošním roce přihlásilo 121 výrobků od 29 žadatelů z našeho regionu. Ocenění a certifi káty o kvalitě svého produktu si převzalo 15 zástupců fi rem 22. září 2018 – při příležitosti „Dne Zlínského kraje“ z rukou hejtmana Zlínského kraje. Cílem této soutěže je poukázat a vyzdvihnout naše zpracovatele, kteří ještě pořád vyrábějí kvalitní potraviny z převážně českých surovin. Není to zcela jednoduché uspět na trhu a oslovit zákazníka, proto se Agrární komora Zlín za fi nanční podpory Zlínského kraje snaží tyto výrobce představit spotřebitelům a ukázat, že zemědělství spolu s potravinářstvím v našem kraji je velmi dobré úrovni.